×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Svētdiena, 23. jūnijs
Šodien sveicam: Līga
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2020-06-18
Pasniegs “Siguldas novada Gada balvas sportā 2019”

Piektdien, 3. jūlijā, plkst. 18.00 Siguldas pils paviljonā norisināsies balvu pasniegšana “Siguldas novada Gada balva sportā 2019”, kurā 18 nominācijās tiks godināti Siguldas novada labākie sportisti, komandas un treneri. Svinīgajā pasākumā šogad tiks sveikti arī Siguldas novada jaunieši, kuri ieguvuši pirmās vietas Latvijas čempionātos – kopumā 47 jaunie sportisti. Novada sportisti un sporta darbinieki saņems balvas 18 nominācijās trīs kategorijās – augsto sasniegumu sportā, bērnu un jauniešu sportā, amatieru un tautas sportā. Ņemot vērā valstī noteiktos drošības ierobežojumus, šoreiz uz svinīgo pasākumu aicināti tikai apbalvojuma ieguvēji.

Nominācijā “Gada sportiste” balvu saņems basketboliste Ieva Kūlīte un viņas treneris Kristaps Saulītis par 3. vietu Eiropas čempionātā 3x3 basketbolā. Šajā nominācijā uz balvu pretendēja arī Ulla Zirne (kamaniņu sports) un Elīna Ieva Vītola (kamaniņu sports), un viņu treneri – Kristaps Mauriņš un Zintis Šaicāns.

Nominācijā “Gada sportists” balvu saņems skeletonists Martins Dukurs un viņa treneru komanda Matiass Gugenbergers (Matthias Guggenberger), Dainis Dukurs un Mihails Arhipovs par 1. vietu pasaules čempionātā skeletonā, 1. vietu Eiropas čempionātā skeletonā un 3. vietu pasaules kausa posmu kopvērtējumā skeletonā. Šajā nominācijā uz balvu pretendēja arī Jānis Strenga (bobslejs) un Juris un Andris Šici (kamaniņu sports), un viņu treneri Sandis Prūsis un Kristaps Mauriņš.

Nominācijā “Gada jaunā sportiste” balvu saņems distanču slēpotāja un orientieriste Kristīne Brunere un viņas treneris Raivis Zīmelis par 3. vietu Pasaules Skolēnu orientēšanās čempionātā, 1. vietu Latvijas čempionātā distanču slēpošanā klasiskā stila sprintā, 1. vietu Latvijas čempionātā distanču slēpošanā brīvā stila distancē, 1. vietu Latvijas čempionātā distanču slēpošanā klasiskā stila distancē un 1. vietu Baltijas Orientēšanās čempionātā stafetē. Šajā nominācijā uz balvu pretendēja arī Venija Amanta Ozola (snovbords) un Anna Kupča (badmintons), kā arī viņu treneri Gerds Sīmanis un Ainārs Gureckis.

Nominācijā “Gada jaunais sportists” balvu saņems kamaniņu sportists Gints Bērziņš un viņa treneris Zintis Šaicāns par 1. vietu pasaules kausā kamaniņu braukšanā jauniešiem. Šajā nominācijā uz balvu pretendēja arī Artis Podziņš (vieglatlētika), Jēkabs Niklāvs Janovs (vieglatlētika, orientēšanās), Dāvis Strazdiņš (badmintons) un viņu treneri – Gunta Blūmiņa un Ainārs Gureckis.

Nominācijā “Gada komanda” balvu saņem Siguldas Valsts ģimnāzijas pludmales volejbola komanda Gustavs Auziņš un Gabriels Kokins, un viņu treneris Normunds Šulte par 2. vietu ISF Pasaules skolu čempionātā pludmales volejbolā. Šajā nominācijā uz balvu pretendēja arī Siguldas Minimoto triāla komanda, Siguldas Sporta skolas zēnu stafešu komanda vieglatlētikā un Siguldas Sporta skolas meiteņu stafešu komanda vieglatlētikā, kā arī komandu treneri – Kaspars Kuļikovs, Gunta Blūmiņa un Arnolds Strenga.

Nominācijā “Gada sporta skolotājs” balvu saņem Siguldas Valsts ģimnāzijas sporta skolotāji Anda Vīksna, Ineta Lapacinska un Normunds Šulte par Siguldas Valsts ģimnāzijas izcīnītajām sešām zelta, trim sudraba un trim bronza medaļām Latvijas skolu Ziemas festivālā, izcīnot 1. vietu starp Latvijas skolām.

Nominācijā “Gada sportiste” amatieru un tautas sportā balvu saņem šahiste Sandra Harlinska par 3. vietu pasaules senioru komandu čempionātā šahā, 1. vietu Latvijas senioru čempionātā šahā S-50 vecuma grupā, 1. vietu Latvijas Sporta veterānu – senioru savienības 56. sporta spēlēs šahā S-50 vecuma grupā. Šajā nominācijā uz balvu pretendēja arī Ieva Meldere (rollerslēpošana) un Ineta Bērziņa (loka šaušana).

Nominācijā “Gada sportists” amatieru un tautas sportā balvu saņem riteņbraucējs Raivis Ritums par 2. vietu Latvijas kausā absolūtajā vērtējumā, 9. vietu Latvijas riteņbraucēju vienības braucienā sporta šosejas klasē, 4. vietu TOYOTA Rīgas velomaratona sporta braucienā un 1. vietu “Elkor – Giant” Latvijas kausa šosejas riteņbraukšanā 11. posma sacensībās – Biķernieku trases lielās balvas izcīņā amatieru grupā. Šajā nominācijā uz balvu pretendēja arī – Aivars Kukojs (enduro) un Uldis Kļaviņš (skriešana).

Nominācijā “Gada komanda” balvu saņem Siguldas badmintona komanda par 2. vietu Latvijas klubu komandu čempionātā. Šajā nominācijā uz balvu pretendēja arī Siguldas regbija komanda un volejbola komanda “NUKI”.

Nominācijā “Neatlaidība sportā” balvu saņem Alīda Ābola kā aktīva orientieriste, kas 2019. gadā izcīnījusi zelta medaļu pasaules veterānu čempionātā orientēšanās sportā S-65 grupā vidējā distancē un garajā distancē. 1972. gadā sākusi nodarboties ar orientēšanās sportu. 1989. gada pasaules čempionātā izcīnījusi bronzas medaļu garajā distancē, kas bija pirmā Latvijas sportistu izcīnītā medaļa pasaules čempionāta vēsturē. Panākumi gūti arī pasaules čempionātā veterāniem, kur izcīnījusi medaļas dažādās vecuma grupās. Aktīvi piedalās rogaininga sacensībās, kur dažāda vecuma grupās sešas reizes kļuvusi par pasaules čempionu un divreiz par Eiropas čempionu.

Nominācijā “Gada sporta pasākums” balvu saņem “Siguldas kauss” kalnu slēpošanā un snovbordā. Šīs ir vēsturiski tradīcijām bagātākās kalnu slēpošanas sacensības Latvijā un pirmo reizi notika jau 1969. gadā. 2019. gadā sacensības svinēja 50 gadu jubileju, pulcējot arī Latvijas kalnu slēpošanas vēsturē lielāko dalībnieku skaitu – 294 dalībniekus dažādās vecuma grupās, kas cīnījās par tradīcijām bagātāko un senāko balvu – “Siguldas kausu”. Sacensības ir unikālas ar to, ka vienviet startē vecāki, bērni un mazbērni. Šajā nominācijā uz balvu pretendēja arī “Yonex Latvia U-17 International” badmintona turnīrs un Telpu orientēšanās.

Nominācijā “Aktīvākā sporta organizācija” balvu saņem futbola klubs “Sigulda” par aktīvu darbību bērnu un jauniešu iesaistei futbolā, īstenojot licencētu interešu izglītības programmu. 2019. gadā FK “Sigulda” savam kluba piesaistīja vairāk kā 70 bērnus un pārstāvēja Siguldu Vidzemes jaunatnes telpu futbola čempionātā ar četrām komandām. Klubs rīkoja divus turnīrus pieaugušajiem, kā arī iesaistījās pirmā “Foot Fam Fest” ģimeņu futbola festivāla organizēšanā, kas pulcēja 30 ģimenes un ap 130 dalībniekiem. Pateicoties kluba iniciatīvai, tika organizētas pavasara talka Depo futbola laukumā. Šajā nominācijā uz balvu pretendēja arī Siguldas šaha klubs un “Siguldas maratona klubs & Siguldas takas”.

Apbalvojumu “Mūža ieguldījums sportā” saņem Juris Ziediņš par kalnu slēpošanas attīstības veicināšanu Siguldā. Juris Ziediņš ir ilggadējs jaunatnes kalnu slēpošanas treneris, savas darba gaitas aizsācis 1968. gadā toreizējā Siguldas Sporta skolā. Tajā gadā treneris ar savu audzēkņu un bērnu vecāku palīdzību sāka veidot kalnu slēpošanas trasi, kas laika gaitā tika nodēvēta par Ziediņtrasi – vēsturiski iegājis Latvijas kartē kā Ziediņkalns. 40 gadus strādājis trenera darbā un izaudzinājis vairākas paaudzes – jauniešus, kuri izcīnījuši Latvijas jaunatnes čempiona un arī Vissavienības jaunatnes uzvarētāja titulus, kā arī audzēkņus, kuri iecienījuši kalnu slēpošanu kā aktīvu dzīvesveidu. Treneris Juris Ziediņš, būdams bijušais vairākkārtējais Latvijas čempions kalnu slēpošanas sacensībās, ir viens no slēpošanas sacensību “Siguldas kauss” pamatlicējiem, kurās piedalījies gan kā dalībnieks, izcīnot kausu savā vecuma grupā, gan kā trases licējs un starteris.

Siguldas novada jaunieši, kuri saņems pateicības balvu par izcīnītajiem Latvijas čempiona tituliem 2019. gadā šādos sporta veidos:

  • vieglatlēti – Artis Podziņš, Renārs Jumiķis, Krišjānis Salenieks, Emīls Bangevics, Jānis Stūrītis, Marta Balanasa, Dārta Auziņa, Kristīne Urtāne, Jete Laiva, Jēkabs Niklāvs Janovs;
  • kalnu slēpotāji – Patrīcija Ansonska, Samanta Līcīte, Diāna Elizabete Daukšte, Elza Saļņikova, Emīls Indriksons, Pauls Pēteris Prancāns;
  • badmintonisti – Jekaterina Romanova, Liāna Lencēviča, Anna Kupča, Alens Zandovskis, Dāvis Strazdiņš, Arta Priedniece, Madara Mackēviča, Anete Priedniece, Leila Anna Siliņa, Agate Štamere;
  • distanču slēpotāji – Bruno Bilāns, Kristaps Paio, Dāvis Kalniņš, Kristīne Brunere;
  • sporta deju dejotājs – Marks Cimermanis;
  • orientieristi – Nils Ciglis, Kristaps Bruners, Jēkabs Niklāvs Janovs;
  • kamaniņu braucēji – Gints Bērziņš, Elīna Ieva Vītola, Frančeksa Bona;
  • pludmales volejbolists – Gustavs Auziņš;
  • skrituļslidotāji – Maija Ciagune, Henrijs Miķelsons, Nikola Grīnberga, Kristiāns Indriksons, Heidija Ciagune, Miks Abzalons, Frīda Saļņikova, Emīls Indriksons, Pēteris Jonins;
  • taibokseris – Raivis Naglis.

Pretendentus balvai varēja izvirzīt jebkurš Siguldas novada iedzīvotājs, sporta organizācija vai jebkura cita iestāde, aizpildot anketu par kandidāta sasniegumiem 2019. gadā. Izvirzītos kandidātus izvērtēja komisija.

Visi balvu saņēmēji ir laipni aicināti uz svinīgo balvu pasniegšanas ceremoniju. Par ierašanos aicinām informēt līdz 2. jūlijam, rakstot uz Sporta pārvaldi kaspars.kulikovs@sigulda.lv vai zvanot 29874628. Ieeja pasākumā – bez maksas.

 

Pasākumā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv


Pasākumi