Ceturtdiena, 22. oktobris
Šodien sveicam: Īrisa, Irīda, Airisa
Laika ziņas: Sigulda +12.7℃, ZR vējš 7.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-08-27
28. augustā durvis vērs unikāla retro velosipēdu izstāde no Itālijas

28. augustā plkst. 18.00 Zinātnes ielā 7B, Siguldas pagasta Kultūras namā, durvis vērs unikāla retro velosipēdu izstāde “Visa dzīve vienā divritenī”, kura uz Siguldu atceļojusi no Itālijas pilsētas Rimini. Atklāšanas pasākumā par īpašo tā laika Itālijas noskaņu parūpēsies akordeonists Kaspars Gulbis, pasākuma vadītājs – Edijs Everss, kā arī Siguldas Tautas teātra aktieri un deju kolektīva “Dūka” dalībnieki.

Tā būs iespēja redzēt, kā dzīvoja cilvēki Eiropā pirms 50, 70, 100 gadiem. Kādam spēkam bija jābūt, lai brauktu ar piekrautu velosipēdu katru dienu, tā visas dzīves garumā, nesot cilvēkiem savu darbu – kā kalpošanu, kā palīdzību, kā sava amata meistarību, kura tika nodota no tēva dēlam. 

Kolekcijas autors ir kāds neparasts itāļu maiznieks Mauricio Urbinati. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja redzēt 30 unikālus sava amata meistaru “darba kabinetus”. Galvenais princips, pēc kura tika veidota kolekcija, – velosipēdam ir jāatveido profesija vai darbības joma un jābūt klāt tās profesijas priekšmetiem vai darbarīkiem.

Apmeklētāji aicināti uz izstādi “Visa dzīve vienā divritenī” doties ar savu velosipēdu, tādējādi gūstot iespēju labāk salīdzināt mūsdienu braucamrīkus ar izstādē apskatāmajiem, unikālajiem retro velosipēdiem.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi