Piektdiena, 4. decembris
Šodien sveicam: Baiba, Barbara, Barba
Laika ziņas: Sigulda -0.9℃, DA vējš 6.3 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2020-11-13
Uzsākts projekts “Starpnovadu tīklošanās” par jaunatnes darba politikas izveidi

Šā gada oktobrī Siguldas jauniešu iniciatīvu centrs “Mērķis” uzsāka projekta “Starpnovadu tīklošanās” īstenošanu. Projekts ilgs septiņus mēnešus, un tā galvenais mērķis ir veidot strukturētu, vienotu, spēcīgu, integrētu un ilgtspējīgu jaunatnes darbinieku vienību, kura spētu plašākā reģionā Siguldas novada teritorijā virzīt un attīstīt jaunatnes politiku, kā arī būt atbalsts novadā dzīvojošajiem jauniešiem.

Projekta pirmajā posmā tika īstenotas attālinātās apmācības jauniešiem un dažādu institūciju pārstāvjiem no Siguldas, Mālpils, Krimuldas un Inčukalna novada. Dalībnieki ieguva zināšanas par komandu veidošanas pamatprincipiem, veiksmīgu komunikāciju. Projekta dalībnieki iepazinās savā starpā, iepazīstināja citus par savu organizāciju darbu ar jauniešiem; darbojoties grupās tika noskaidrots, kā šobrīd norit starpinstitūciju sadarbība. Apmācību rezultātā tika apzināti katras institūcijas resursi savstarpējai sadarbībai, kā arī tika izveidoti iespējamie sadarbības modeļi Siguldas novadā pēc novadu reformas. Apmācības vadīja pieredzējuši komandu saliedēšanas treneri un neformālās izglītības apmācību vadītāji – Māris Resnis un Sintija Lase.

Projektā ir iesaistījušies pārstāvji no dažādu novadu organizācijām – Siguldas novada Jauniešu iniciatīvu centra “Mērķis”, Siguldas novada Bāriņtiesas, Siguldas novada Sociālā dienesta, Krimuldas novada Sociālā dienesta, kultūras centra “Siguldas devons”, Valsts probācijas dienesta Siguldas filiāles, Laurenču sākumskolas, Mālpils vidusskolas skolēnu pašpārvaldes, Inčukalna novada domes, biedrības “Māksla labsajūtai”, Krimuldas vidusskolas un Jaunatnes lietu konsultatīvās padomes.

Projekta nākamajā posmā paredzēts doties pieredzes apmaiņas braucienos uz Inčukalna, Mālpils, Krimuldas un Siguldas novadu, lai iepazītos, kā tur norit darbs ar jaunatni, apzinātu katra reģiona stiprās, vājās puses, resursus un esošo pieredzi. Projekta rezultātā plānots izstrādāt kopīgu jaunatnes politikas plānošanas dokumentu un noorganizēt starpnovadu jauniešu forumu.

Projekts tika iesniegts Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas projektu konkursā “Starpnovadu un starpinstitūciju sadarbība jaunatnes politikas īstenošanai vietējā līmenī” un tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gada valsts budžeta finansējuma ietvaros, kā arī sadarbojoties ar Siguldas, Krimuldas, Mālpils un Inčukalna pašvaldībām.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi