Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Ceturtdiena, 26. maijs
Šodien sveicam: Edvards, Edvarts, Eduards, Varis
Laika ziņas: Sigulda +11.8℃, R vējš 4.1 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2021-02-19
Siguldas novada skolās no 22. februāra atsāksies klātienes mācības 1.–4. klašu skolēniem

18. februāra vakarā Ministru kabinets apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvāto klātienes mācību reģionu principu, kas paredz no 22. februāra atsākt mācības klātienē 1.–4. klašu posmā tajās pašvaldībās, kurās saslimstība ar Covid-19 ir zemāka par 200 saslimušajiem uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Pašvaldība sadarbībā ar skolu vadību atbilstoši noteiktajam principam un informācijai no Izglītības un zinātnes ministrijas, uzsākusi ēdinātāju, pedagogu un ģimeņu apzināšanu, lai Siguldas novada skolās no 22. februāra klātienes mācības 1.–4. klašu grupā uzsāktu aptuveni tūkstoš skolēnu, kurus izglītos aptuveni 70 pedagogi.

Ministru kabinets ir noteicis, ka turpmāk Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) trešdienās apkopos datus un publicēs to pašvaldību sarakstu, kas atbilst “drošas skolas” kritērijiem un kuru 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju ir zemāks par 200. Minētais rādītājs ir svārstīgs, tomēr Izglītības un zinātnes ministrija to ir fiksējusi pēc 17. februāra datiem (Siguldas novada kumulatīvais rādītājs bija 194), tādējādi Siguldas novads iekļaujas “drošo skolu” grupā. Tomēr svarīgi saprast, ka šis rādītājs nākamajā nedēļā var būt citāds un mācības atkal var turpināties attālināti, tādēļ pašvaldības vadībai sadarbībā ar skolu vadību jāpieņem ātri, precīzi un atbildīgi lēmumi.

Atsākoties mācībām klātienē, gan pedagogiem, gan skolēniem, atrodoties skolā, saskaņā ar valdības lēmumu jāvalkā sejas maskas, jāievēro distancēšanās un jāveic pastiprināti dezinfekcijas pasākumi. Tāpat skolām regulāri jāvēdina telpas, kā arī jānodrošina atsevišķas plūsmas starpbrīžu laikā. Ņemot vērā vecāku atšķirīgos viedokļus par masku lietošanu bērniem, ģimenēm būs iespēja turpināt sava bērna izglītošanu mājās, rakstot iesniegumu un vienojoties ar attiecīgās skolas direktoru par mācību procesa norisi un to, ka vecāks uzņemas atbildību par satura apguvi un mājasdarbu izpildi saskaņā ar darba plānu skolvadības sistēmā e-klase.lv.

Jāatzīmē, ka mācības turpināsies tāpat kā iepriekš, kad notika klātienes nodarbības un katram audzēknim jānodrošina 3 kvadrātmetru platība klasē. Tāpat kā iepriekš, Laurenču sākumskolas 4. klasēm mācības norisināsies Siguldas Valsts ģimnāzijā.

Papildus tam, lai nodrošinātu visas skolai izvirzītās epidemioloģiskās drošības prasības, katra skola izstrādā plānu, kā skolēnu klasēs samazināt kontaktēšanos ar tiem pedagogiem, kuriem mācību priekšmeti jāpasniedz vairākām klašu grupām, jo 4. klasē pedagogi pārvietojas starp klasēm, lai mācītu konkrētus priekšmetus.

Ņemot vērā to, ka Ministru kabineta lēmums šajā jautājumā bija svārstīgs, joprojām tiek precizētas atsevišķas neskaidrības. Turpinās arī procesa izstrāde, kā notiks pedagogu iknedēļas testēšana, lai pēc iespējas samazinātu inficēšanās risku ar Covid-19. Vecākus par mācību procesu informēs ierastajos saziņas kanālos ar savu skolu, kā arī skolvadības sistēmā e-klase.lv.

Tāpat Ministru kabinets apstiprinājis vadlīnijas, kā rīkoties gadījumā, ja attiecīgā novada skola jāapmeklē skolēnam no cita novada, kur 14 dienu kumulatīvā perioda rādītāji ir augstāki par 200. Saistībā ar sabiedriskā transporta izmantošanu Siguldas novada skolu vadītāji izvērtēs riskus un izlems par drošāko variantu, lai audzēkņi varētu apmeklēt skolu. Arī šajā gadījumā būs iespēja vienoties par mācību organizēšanu klātienē konsultāciju veidā vai atbilstoši situācijai turpināt attālinātās mācības.

Siguldas novada skolas sadarbībā ar pašvaldību un pasažieru pārvadātāju AS “Cata” izglītības iestāžu audzēkņiem, kuriem ikdienā nav citu iespēju aizkļūt uz savu skolu kā tikai ar sabiedrisko transportu, maksimāli nodrošinās speciālos skolēnu reisus, iespēju robežās tos pielāgojot atbilstošiem laikiem, lai skolēni paspētu uz mācībām, savukārt pēc stundām nekavētos izglītības iestādē. Nepieciešamības gadījumā par transporta nodrošināšanu pēc mācību stundām vecāki aicināti sazināties ar savas izglītības iestādes vadību.

Būtiski atgādināt, ka neatkarīgi no klašu grupas, visās vispārizglītojošās skolās klātienē atļautas individuālas konsultācijas. Par konsultāciju grafiku aicinām sazināties ar konkrētās skolas vadību. Līdz šim konsultācijām klātienē aktīvi piesakās Siguldas pilsētas vidusskolas un Laurenču sākumskolas audzēkņi. Retāk – skolēni no Siguldas 1. pamatskolas, Allažu pamatskolas un Mores pamatskolas.

Aktuālā informācija par mācību atsākšanu klātienē Siguldas novada skolās tiks publicēta pēc jaunāko Slimību profilakses un kontroles centra datu saņemšanas nākamajā ceturtdienā. Aicinām aktualitātēm par izglītības jomas darbību sekot līdzi Siguldas novada pašvaldības komunikāciju kanālos: tīmekļa vietnē www.sigulda.lv, sociālo tīklu vietnēs “Facebook” un “Twitter”.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi