Otrdiena, 11. maijs
Šodien sveicam: Milda, Karmena, Manfreds
Laika ziņas: Sigulda +23.5℃, D vējš 6.3 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2021-04-19
Bibliotēku nedēļā Siguldas novada bibliotēkas aicina darīt neticamo

Ar aicinājumu darīt neticamo šogad no 19. līdz 25. aprīlim tiek atzīmēta Bibliotēku nedēļa. Tās laikā Siguldas novada bibliotēkas ar īpašām aktivitātēm sasniegs savus lasītājus, pievēršot uzmanību savai darbībai, kā arī bibliotēku un grāmatu nozīmei sabiedrībā.

Bibliotēku darbinieki visas nedēļas garumā ar dažādām radošām iniciatīvām pārsteigs lasītājus, tāpēc aicina aktīvi sekot līdzi Siguldas novada bibliotēkai sociālo tīklu vietnēs Facebook un Twitter.

Šogad bibliotēku prioritāte ir sasniegt lasītāju iespējami drošākā vidē. Siguldas novada bibliotēka piedāvā īpašu pakalpojumu senioriem – izmantot grāmatu, audiogrāmatu, žurnālu, filmu un citu izdevumu saņemšanu mājās. Seniori aicināti bibliotēkai pakalpojumu pieteikt, zvanot uz tālruņa numuru 67973258 un vienoties par saņemšanas iespējām. Atgādinām, ka bibliotēka ir uzsākusi sadarbību arī ar Ģimenes atbalsta nodaļas sociālajiem darbiniekiem, kuri iedzīvotājiem, kam tiek sniegts kāds sociālais pakalpojums, var piegādāt bibliotēkā pasūtītās grāmatas.

Tāpat bibliotēka aicina izmantot piedāvāto iespēju attālināti reģistrēties bibliotēkā, lai piekļūtu bibliotēkas un citiem e-resursiem. Attālināti reģistrēties iespējams, apmeklējot pašvaldības pakalpojumu portālu e.sigulda.lv un aizpildot e-pakalpojumu “Jauna lietotāja reģistrācija Siguldas novada bibliotēkā”.

Pasaulē 23. aprīlis tiek atzīmēts kā Pasaules grāmatu un autortiesību diena. Šajā dienā ikviens aicināts atvēlēt laiku grāmatu lasīšanai – vai tas būtu skolā vai mājās, ērti ieritinoties atpūtas krēslā, vai vakarā pirms gulētiešanas, jo, atverot grāmatu, lasītājs spēj ceļot tur, kurp ikdienā nav iespējams, un iepazīt pasauli tās daudzveidībā, tāpat arī var baudīt un izgaršot grāmatā kādu gardu ēdienu, kūku vai dzērienu un caur kopīgi lasītiem vārdiem rast kopības sajūtu.

Pasaules grāmatu dienā Siguldas novada bibliotēka aicina skolēnus lasīt grāmatas, izpildīt bibliotēkas piedāvātos attālinātos uzdevumus (video) un iesaistīties aktivitātē “Mans iemīļotais grāmatu varonis”, kurā rosina iejusties sava iemīļotā grāmatas varoņa tēlā. Skolēni aicināti iet uz skolu pašdarinātā grāmatas tēla vai nu apģērbā, vai izmantojot kādu varoni raksturojošu elementu, tādējādi arī popularizējot savu lasīto grāmatu vienaudžu vidū. Aicinām dalīties ar fotogrāfijām, sūtot uz bibliotēkas e-pasta adresi biblioteka@sigulda.lv vai rakstot ziņu bibliotēkas Facebook lapai.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi