×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Pirmdiena, 15. augusts
Šodien sveicam: Zenta, Dzelde, Zelda
Laika ziņas: Sigulda +29.4℃, DA vējš 3.9 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2021-09-14
Eiropas kultūras mantojuma dienu laikā būs skatāmas divas izstādes

Šogad Eiropas kultūras mantojuma dienas Latvijā notiek no 17. līdz 19. septembrim un tās veltītas transporta tēmai, tā vēsturei un izmantojumam mūsdienās. Lai atzīmētu Eiropas mantojuma dienas,  Siguldas novadā tiks atklātas divas brīvdabas izstādes. 17. septembrī plkst. 13.00 Turaidas muzejrezervāta teritorijā tiks atvērta izstāde Pār Gauju pāri braucu…”, bet plkst. 15.00 Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā – Siguldas dzelzceļa stacija laiku lokos”.

Izstādes Siguldas dzelzceļa stacija laiku lokos” pamatā ir bagātīgs vizuālais materiāls, kas ļauj izsekot stacijas ēkas pārmaiņām gadu desmitu gaitā, kā arī atskatīties uz dažādām mūsdienu norisēm, kas notikušas stacijas laukumā pēc tā renovācijas. Izstādes vēstījums sastāv no divām daļām – vēsturiskā skatījuma un fotostāsta par Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma izmantojumu mūsdienās. Savukārt otrā izstādes daļa stāsta par Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma izmantojumu pēc renovācijas, kas noslēdzās 2012. gadā. Ja izstādes pirmā daļa vairāk veltīta materiālajai kultūrai, šī daļa runā par nemateriālo kultūru.

Izstādes sagatavošanai izmantoti materiāli no Latvijas Dzelzceļa muzeja un Turaidas muzejrezervāta krājumiem, Siguldas novada pašvaldības arhīva, periodikas, Egila Jemeljanova privātās kolekcijas, kā arī fotogrāfijas no Gintas Zīvertes, Andra Jenerta, Pētera Veģa, Alberta Linarta, Mareka Gaļinovska un citu personiskajiem arhīviem.

Izstāde būs aplūkojama no 17. septembra līdz 19. oktobrim.

Izstāde Pār Gauju pāri braucu…” ir veltīta pārceltuvju un tiltu vēsturei Siguldā, būs apskatāma Turaidas muzejrezervāta teritorijā. Izstādes stāsts veidots, izmantojot vēsturiskās atklātnes un fotogrāfijas, tā sniedzot skatītājam emocionāli tuvāku tēmas atspoguļojumu.

Izstādes sagatavošanai izmantoti materiāli no Turaidas muzejrezervāta krājuma, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Egila Jemeljanova privātās kolekcijas, Naura Daiņa personiskā arhīva, kā arī Ziedoņa Vecvagara grāmata Tilts pār Gauju Siguldā”.

Izstāde Turaidas muzejrezervāta teritorijā būs apskatāma no 17. septembra līdz 17. oktobrim.

Abu izstāžu saturu veidojis Turaidas muzejrezervāta galvenais speciālists Edgars Ceske, bet par vizuālo noformējumu parūpējies Turaidas muzejrezervāta datordizaina speciālists Nauris Dainis. Izstādes tapušas, sadarbojoties ar Siguldas novada pašvaldību.

 


Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi