×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Ceturtdiena, 2. maijs
Šodien sveicam: Zigmunds, Sigmunds, Zigismunds
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2021-11-01
Siguldā tapis autentisks Gaujas astes plosts un Gaujas plostnieku stāsts

Gaujas pludmalē, Siguldā tapis autentisks Gaujas astes plosts un ekspozīcija “Gaujas plostnieku stāsts”. Uz plosta izbūvētas arī divas plostnieku mājiņas, kuras sniedz ieskatu par plostnieku darbu un ikdienu. Saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju plosta atklāšanas svētki šobrīd ir pārcelti uz pavasari, kad visi novadnieki un viesi varēs kopīgi tikties, izzināt plostu un plostnieku vēsturi un mācīties pīt plostus.

Ideju par plosta būvi un informatīvi izglītojošas ekspozīcijas izveidi izlolojis Māris Ansis Mitrevics. Būdams entuziasma pilns vides aizsardzības inspektors, viņš ne vien turējis rūpi par Gaujas Nacionālo parku, bet savulaik arī pats ir strādājis uz Gaujas gan par koku pludinātāju, gan par pludināšanas meistaru. 

Jau ziņots, ka projekts par autentiska Gaujas astes plosta un informatīvi izglītojošas ekspozīcijas izveidošanu ir viens no 12 projektiem, kas šogad ieguvis Siguldas novada pašvaldības atbalstu kultūras un sabiedrībai nozīmīgu projektu konkursā. Plosta izvedi atbalstījuši arī AS “Latvijas valsts meži”, AS “Latvijas Finieris” un SIA “PATA”.

Gaujas plostnieku amata prasmes sevī ietver zināšanas par baļķu sagatavošanu, plostu siešanu un pludināšanu pa Gauju, izmantojot upes straumi un labi pazīstot tās plūduma raksturu pavasarī. Gaujas plostnieka amats jau kopš 2018. gada ir iekļauts Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, 2021. gadā tas pieteikts UNESCO Cilvēces nemateriālā mantojuma sarakstam.

Youtube

 


© www.sigulda.lv




KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi