×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Sestdiena, 25. maijs
Šodien sveicam: Anšlavs, Junora
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2022-03-23
Patvēruma meklētājiem no Ukrainas izsniegs pārtikas komplektus; pie privātpersonām dzīvojošajiem jāpiesakās

Lai atbalstītu Siguldas novadā uzņemtos patvēruma meklētājus no Ukrainas, pašvaldība nodrošinās pārtikas produktu komplektus, tādējādi Ukrainas civiliedzīvotājiem nodrošinot iespēju gatavot pilnvērtīgas maltītes. Pašvaldības ēkās izmitinātajiem iedzīvotājiem pārtikas produktu komplekti tiks izsniegti reizi nedēļā, taču pie privātpersonām izmitinātajiem patvēruma meklētājiem pārtikas produktu komplekta saņemšanai būs jāpiesakās. Plānots, ka pirmā pārtikas komplektu izdale Mālpilī izmitinātajiem notiks 25. martā, un pieteikšanās citviet izmitinātajiem norisināsies no 23. līdz 25. martam, zvanot Siguldas novada pašvaldības Sociālajam dienestam uz tālruņa numuru 22431757. Aicinām arī novada iedzīvotājus, pie kuriem ir apmetušies Ukrainas iedzīvotāji, atbalstīt uzņemtos viesus un informēt par šādu iespēju.

Pārtikas komplektam būs divi veidi – viens, kas paredzēts pieauguša cilvēka uzturam, otrs – bērnu ēdināšanai. To komplektēšanu konsultēja uztura speciālists, lai ar dažādu pārtikas produktu veidiem varētu nodrošināt pilnvērtīgas maltītes nedēļas garumā. Pārtikas komplektos paredzēti svaigi dārzeņi un augļi, un izstrādājumi ar pietiekoši ilgu derīguma termiņu – bakalejas preces (milti, griķi, rīsi, makaroni), olas, piena produkti, gaļa un zivju konservi, kā arī eļļa, sāls, cukurs, kafija, tēja, ievārījums. Pārtikas komplektu saturs tiks mainīts pa nedēļām, lai nodrošinātu dažādību. Ukrainas civiliedzīvotāji, kuriem ir kāda pārtikas produkta nepanesamība, aicināti par to informēt sociālo darbinieku pieteikšanās brīdī.

Pie privātpersonām dzīvojošajiem patvēruma meklētājiem pirmā pārtikas komplektu izdale norisināsies 30. martā Siguldā, Siguldas novada Jaunrades centra telpās Raiņa ielā 3. Ar iedzīvotājiem, kuriem nebūs iespēju saņemt pārtikas komplektu pašiem, darbinieki atsevišķi vienosies par to nogādāšanu. Ēdināšana, izsniedzot pārtikas produktus, tiks nodrošināta arī tiem patvēruma meklētājiem, kuri dzīvo viesu namos, kur netiek nodrošināta ēdināšana.

Pārtikas komplekts tiks piešķirts tiem patvēruma meklētājiem, kuri ir reģistrējušies pašvaldības Sociālajā dienestā un kuru uzturēšanās vieta ir Siguldas novads. Reģistrēšanās iespējama kultūras centrā “Siguldas devons” 29. un 31. martā, kur iespējams saņemt konsultācijas arī par citiem sociālās palīdzības, izglītības, nodarbinātības jautājumiem, kā arī pieteikt uzturēšanās vīzas.

Atbalsts ēdināšanā pārtikas produktu komplektu veidā izvēlēts kā atbilstošākais veids, jo līdz šim Siguldas novadā lielākoties ir ieradušās ģimenes ar bērniem, kas labprātāk maltītes gatavo paši un sev ērtā laikā.


© www.sigulda.lv


Pasākumi