Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Trešdiena, 18. maijs
Šodien sveicam: Inese, Inesis, Ēriks
Laika ziņas: Sigulda +5.7℃, Z vējš 3 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2022-05-13
Jaunieši aicināti iesaistīties Gaujas Nacionālā parka Jauno reindžeru kustībā

Tuvojoties Eiropas dabas un nacionālo parku dienai, ar moto “Mēs esam daba: apdomā, atjauno, atgriezies!” Dabas aizsardzības pārvaldes Gaujas Nacionālā parka Jauno reindžeru kustība uzņem jaunus dalībniekus. Lai veicinātu jauniešu izpratni par dabas saglabāšanu un mudinātu brīvo laiku pavadīt dabā, pievienoties ir aicināti 11 līdz 14 gadus jauni jaunieši. Interesenti tiek gaidīti 21. maijā plkst. 13.00 Gaujas Nacionālā parka Dabas centrā Siguldā, Baznīcas ielā 3.

Pasākumā paredzēta tikšanās ar dabas inspektoriem, neliela ekspedīcija dabā un ugunskura kurināšana, tādēļ pasākuma organizatori aicina ierasties piemērotā apģērbā un apavos. Dalība pasākumā jāpiesaka iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 26433668 vai rakstot uz e-pasta adresi anda.andrusaite@daba.gov.lv.

Jaunie reindžeri tiekas brīvdienās vai skolēnu brīvlaikos, dodas dabas izziņas ekspedīcijās, piedalās orientēšanās uzdevumos un dabas saglabāšanas talkās, kā arī iepazīst Gaujas Nacionālā parka dabas vērtības. Vienu vai vairākas reizes gadā līdzdarbojas nometnē vai pasākumā ar citu Latvijas aizsargājamo dabas teritoriju jaunajiem reindžeriem.

Latvijā patlaban darbojas piecas jauno reindžeru grupas: Gaujas, Ķemeru, Rāznas, Slīteres Nacionālajos parkos un Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā. Katrā grupā ir 10–20 jaunieši vecumā no 12 līdz 17 gadiem. Reindžeri ikdienā piedalās nacionālo parku darbībā, attīstībā un dabas aizsardzībā – dodas dabas izpētes pārgājienos, brīvprātīgi rūpējas par dabas vērtību saglabāšanu, piedalās dabas talkās un palīdz Pārvaldes speciālistiem un vides inspektoriem, kā arī sniedz nozīmīgu ieguldījumu arī aizsargājamo dabas teritoriju apmeklētāju izglītošanā.

Jaunie reindžeri ir starptautiska kustība. Eiropā tā aizsākās 2002. gadā, kad Eiropas dabas un nacionālo parku federācija izstrādāja tāda paša nosaukuma programmu ar mērķi veicināt jauniešu izpratni un ieinteresētību dabas izzināšanā, dabas aizsardzībā, kā arī vietējo dabas un kultūrvēsturisko objektu saudzēšanā.

 

Informāciju sagatavoja:
Dabas aizsardzības pārvaldes
Gaujas Nacionālā parka dabas centra vadītāja
Anda Andrušaite


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi