×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Trešdiena, 6. jūlijs
Šodien sveicam: Anrijs, Arkādijs
Laika ziņas: Sigulda +12.2℃, DR vējš 2.4 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2022-05-23
Siguldas pilsētas vidusskolas audzēkņi gūst uzvaru olimpiādē-konkursā

Pārbaudot savas spējas dabaszinātnēs, datorikā un matemātikā,Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centra un Valsts izglītības satura centra veidotajā atklātajā olimpiādē-konkursā “Uzdrīkstos! Domāju! Radu!” piedalījās četras komandas no Siguldas pilsētas vidusskolas. Uzrādot teicamus rezultātus, konkursā uzvaru izcīnījaSiguldas pilsētas vidusskolas 5.c klases komanda.

Fināla kārtā, kurā vēlreiz bija jāapliecina savas zināšanas ne tikai matemātikā, dabas zinībās un datorikā, bet arī kopīgi jāveido inženiertehnisks objekts, iekļuva divas no Siguldas pilsētas vidusskolas komandas. Tikai daži punkti šķīra 5.a klases komandu “Alfa” no godalgām, bet 5.c klases komanda “Skaitļu grāvēji” ieguva 1. vietu un lielo balvu – “Biznesa un inženierzinātņu simulācijas spēli” visai klasei, kuru visi kopā izspēlēs rudenī.

Konkursa 1. kārtā piedalījās 156 komandas no 81 skolas. Vairāk nekā 900 skolēni veica sagatavotos uzdevumus matemātikā, dabas zinībās un programmēšanā (Scratch vide). 2. kārtā jau tikai 50 komandas veidoja 2–3 minūšu garu video, kas demonstrēja un skaidroja vienkāršos mehānismus: trīsis, svira un slīpā plakne. Darbojoties komandā, bija jārada aizraujošas idejas un jāizveido Rūba Golberga (Rube Golberg) ierīce, ar tieši 10 posmiem, no kuriem vismaz trīs posmos izmantoti vienkāršie mehānismi: trīsis, svira un slīpā plakne.

Atklātā olimpiāde-konkurss “Uzdrīkstos! Domāju! Radu!” ir 4.–5. klašu skolēnu iespēja iegūt pieredzi problēmrisināšanā, rīkoties jaunās situācijās, radīt produktu, izmantojot inženiertehnisko domāšanu un demonstrējot prasmi sadarboties. Konkursu ar mērķi rosināt skolēnu interesi par dabaszinātnēm, matemātiku un tehnoloģijām organizē Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centrs sadarbībā ar Valsts Izglītības satura centru Prātnieku laboratorijas projekta laikā.

Lepojamies ar audzēkņu sasniegumiem un vēlam panākumus arī turpmāk! Izsakām pateicību pedagogiem par ieguldīto darbu!


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi