×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Svētdiena, 4. decembris
Šodien sveicam: Baiba, Barbara, Barba
Laika ziņas: Sigulda -1.6℃, DA vējš 3.1 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2022-09-23
Pašvaldība precizē saistošos noteikumus par atbalsta groza sasaisti ar nodokļu nomaksu

Ceturtdien, 22. septembrī, Siguldas novada pašvaldības dome veikusi grozījumus sešos saistošajos noteikumos, aktualizējot kārtību atbalsta piemērošanai izglītības jomas saistošajos noteikumos.

Grozījumi izdarīti interešu izglītības līdzfinansēšanas noteikumos, privāto vispārējās izglītības iestāžu līdzfinansēšanas noteikumos, profesionālās ievirzes izglītības līdzfinansēšanas noteikumos, bērnu uzraudzības pakalpojuma līdzfinansēšanas noteikumos un brīvprātīgas iniciatīvas noteikumos, grozot sadaļu “Pabalsts izglītojamiem pirmsskolas izglītības, vispārējās pamatizglītības un vidējās izglītības iestādēs ēdināšanas pakalpojumu apmaksai”, izslēdzot prasību par parādsaistību neesamību pret pašvaldību un tās nodrošinātajiem pakalpojumiem pieteiktā atbalsta izmantošanas gadījumā. Tādējādi ar šiem grozījumiem precizēta kārtība arī par brīvpusdienu saņemšanas mehānismu.

Vienlaikus ar šiem grozījumiem ir pārskatīts pārējais šo noteikumu regulējums, novienādojot atbalsta piemērošanas kārtību, proti:

  • noteikumos, kuros ir ietverts nosacījums par deklarēšanos uz kārtējā gada 1. janvāri atbalsta izmantošanas gadījumā, iestrādāti labvēlīgāki nosacījumi, paredzot, ka nosacījums par deklarēšanos Siguldas novada administratīvajā teritorijā uz kalendārā gada 1. janvāra plkst. 00.00 netiek piemērots tiem izglītojamiem, kuri pēc kalendārā gada 1. janvāra plkst. 00.00 pārcēlušies dzīvot uz Siguldas novadu un izglītojamais un vismaz viens no vecākiem deklarējuši pastāvīgo dzīvesvietu Siguldas novadā. Pārcelšanās tiek apstiprināta ar īpašumā, valdījumā vai lietošanā iegūtu dzīvošanai derīgu nekustamā īpašuma objektu Siguldas novadā ;
  • izstrādāts labvēlīgāks nosacījums, kas paredz, ka atbalsta saņemšanai pietiek, ja viens no vecākiem ar bērnu, kas saņem atbalstu, ir deklarēts Siguldas novadā uz kārtējā gada 1. janvāri.

Papildus tam noteikumos par statusa “Siguldas novada pašvaldības ģimene, kuras aprūpē ir trīs un vairāk bērni” piešķiršanas un atjaunošanas kārtību precizēts lietotais termins – ģimene –, tādējādi paredzot, ka šo statusu var iegūt arī viens no vecākiem, kas ar aprūpē esošiem bērniem ir deklarējies Siguldas novadā.

Saistošo noteikumu grozījumi stāsties spēkā pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pozitīva atzinuma saņemšanas.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi