×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Svētdiena, 4. decembris
Šodien sveicam: Baiba, Barbara, Barba
Laika ziņas: Sigulda -1.6℃, DA vējš 3.1 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2022-09-29
Gājēji un velosipēdisti aicināti rūpēties par savu drošību diennakts tumšajā laikā

Rudens un ziemas sezonā, kad diennakts lielākajā daļā ir tumšs, aktuāls ir jautājums par gājēju un velosipēda vadītāju drošību uz ceļa, jo, ja viņiem nav atstarotāja, pat apgaismotos ielu posmos autobraucējs tos var pamanīt tikai pēdējā brīdī.

Katram iedzīvotājam ir iespēja parūpēties par savu drošību, izmantojot gaismu atstarojošu apģērbu vai elementus. Siguldas novada Pašvaldības policija atgādina, ka diennakts tumšajā laikā, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas atrodas uz brauktuves vai nomales, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem, kā to nosaka Ceļu satiksmes noteikumi.

Līdzīgi ir arī ar velosipēda vadītājiem – braucot diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos, velosipēdam abos tā sānos, riteņu abās pusēs, jābūt aprīkotam ar diviem oranžiem gaismas atstarotājiem, kā arī priekšpusē jādeg baltas gaismas lukturim, bet aizmugurē – sarkanas gaismas lukturim. Ja lukturu nav vai tie nedarbojas, velosipēdam priekšpusē jābūt aprīkotam ar baltu atstarotāju, aizmugurē ar sarkanu atstarotāju, bet velosipēda vadītājam jābūt tērptam atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.

Par šo prasību neievērošanu mazāk aizsargātie satiksmes dalībnieki var tikt saukti pie administratīvās atbildības pēc Ceļu satiksmes likumā paredzētajām soda sankcijām, piemērojot brīdinājumu vai naudas sodu no divām līdz sešām naudas soda vienībām (viena vienība – 5 eiro).

Pašvaldības policija aicina gājējus un velosipēda vadītājus lietot atstarotājus un atstarojoša materiāla apģērbu vai tā elementus ne tikai neapgaismotos ceļa posmos, bet arī apgaismotos ceļa posmos, kas nodrošinās autovadītājam iespēju ātrāk pamanīt un prognozēt gājēja vai velosipēdista rīcību, savukārt gājējam un velosipēda vadītājam kopējā satiksmes plūsmā ļaus justies drošākiem un pasargātākiem.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi