×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Ceturtdiena, 8. decembris
Šodien sveicam: Gunārs, Vladimirs, Gunis
Laika ziņas: Sigulda -0℃, DR vējš 4.7 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2022-10-10
Kultūras centrā “Siguldas devons” skatāma igauņu tekstilmākslinieces izstāde

Līdz 9. novembrim Siguldā, kultūras centrā “Siguldas devons”, būs skatāma igauņu tekstilmākslinieces un dzejnieces Marīlisas Teinfeldes-Grinsas (Maryliis Teinfeldt-Grins) personālizstāde, kurā aplūkojami krāsaini lielformāta gobelēni. Darbi izšūti, izmantojot cilpošanas adatu (punch needle), un to pamatā ir māksliniecei personīgi ilgošanās stāsti.

Marīlisas Teinfeldes-Grinsas darbos atainoti personiski stāsti caur autorei nozīmīgām vietām. Katrs darbs ir kā vēstule no pagātnes – stāsts par ilgām pēc cilvēka vai vietas, kas ir bijusi svarīga mākslinieces dzīve, bet ir atvirzījusies no redzesloka un kļuvusi par atmiņu. Franču rakstnieks Marsela Prusta secināja, ka vienīgā patiesā paradīze ir zaudēta paradīze, norādot uz to, ka dzīves notikumu patiesā nozīme atklājas tikai retrospektīvi. Līdzīgi arī Teinfeldes-Grinsas darbi atspoguļo to, ka emocionāli intensīvi brīži, kas, notiekot likās maznozīmīgi, tomēr iepinās dziļi mākslinieces atmiņu dzijas kamoliņā, atklājot savu patieso nozīmi tikai pēc tam, vairākus gadus vēlāk.

Ģeogrāfiskas vietas, kas izceļas Marīlisas Teinfeldes-Grinsas darbos, tiek atainotas no putnu lidojuma. Visticamāk tāpēc, lai saredzētu kaut ko pēc iespējas skaidrāk, nav vienmēr nepieciešams tam tikai pietuvināties, bet arīdzan attālināties. Teinfeldes-Grinsas darbi ir kā atmiņas kartes, kuru krāsas pasniedz ar vietu saistīto emociju spožumu. Kaut gan uz kartēm ir norādīti fiziski objekti, nav iespējams uz viņu pamata orientēties nevienā ģeogrāfiskā vietā. Tās ir mākslinieces atmiņu kartes, kur fiziskus objektus papildina tas, kas nav ar roku sataustāms un ar vārdiem izteicams. Šajā izstādē eksponētie darbi sniedz pārskatu par Marīlisas Teinfeldes-Grinsas Igaunijā izstādītajām un apbalvotajām stāstu sērijām. Ar izstādi autore pabeidz vienu nodaļu savā mākslinieciskā ceļojumā un virzās uz jaunu vizuālu valodu.

Marīlisa Teinfelde-Grinsa (dzimusi 1993. gadā) ir tekstilmāksliniece un dzejniece. Viņa savos darbos pievēršas mūsdienu ciema ainavai, stāstniecībai un Kadrinas dialektam, galvenokārt strādājot ar izšuvumiem, gobelēniem un rakstot dzeju. Vēlākajos darbos māksliniece strādā ar ainavu lasīšanas spējām. Teinfelde-Grinsa ir studējusi Pallas University of Applied Sciences tekstilmākslā, Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļā, kā arī šobrīd studē Igaunijas Mākslas akadēmijas maģistrantūrā Laikmetīgajā mākslā. Teinfelde-Grinsa ir Igaunijas Kultūras ministrijas piešķirtās Eduard Wiiralt Scholarship stipendijas laureāte un Igaunijas Tekstilmākslinieku asociācijas 2019. gada Jaunais tekstilmākslinieks. Viņa ir arī Ādamsona-Ērika muzeja piešķirtās Ādamsona-Ērika stipendijas laureāte.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


Plašāka fotogalerija


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi