×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Otrdiena, 23. aprīlis
Šodien sveicam: Jurģis, Juris, Georgs
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2023-01-25
Notiek darbs pie Siguldas novada Kultūras attīstības stratēģijas izstrādes

23. janvārī Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā tikās Siguldas novada kultūras speciālisti, lai kopīgi strādātu pie jaunās Siguldas novada Kultūras attīstības stratēģijas rīcībām.

Sagatavošanas procesā jau aizvadīts seminārs par jaunākajām tendencēm kultūras ekosistēmas apzināšanā un procesu plānošanā. Pieredzē dalījās biedrības “Culturelab” pārstāve Ilona Asare.

Mālpils Kultūras centrā un Krimuldas Tautas namā norisinājās praktisko ideju ģenerēšanas darbnīcas “Mūsu idejas labākai dzīvei Siguldas novadā!” Vitas Brakovskas vadībā, kurās aktīvi iesaistījās arī biedrību un nevalstisko organizāciju pārstāvji. Siguldas novada kultūrpolitikas projekts iezīmējās arī septembrī notikušajā Siguldas Kultūras forumā. Tajā tika apskatīti dažādi veiksmīgi tradicionāli un netradicionāli kultūrvietu un notikumu attīstības piemēri Latvijā un Siguldas novadā, kā arī sniegta iedvesma nozarē strādājošajiem. Inčukalna Tautas namā notika seminārs “Ko darīt ar krājumu?” lektores Inguna Eleres vadībā. Savukārt pilsētplānotājs Mārtiņš Eņģelis dalījās savā pieredzē seminārā “Kā ikviens iedzīvotājs varētu kļūt par nozīmīgu sabiedroto kultūras stratēģijas ieviešanas komandai”.

Kultūras speciālisti šajā laikā īpaši izmantoja iespēju piedalīties gan Siguldas hakatonā, gan Rīgas plānošanas reģiona rīkotajās “Dārgumu medībās”, gan dažādās mācībās, tostarp “Līderisms kultūrā” ar Eiropas Parlamenta deputātes Daces Melbārdes atbalstu.

Ir ieguldīts nozīmīgs darbs, lai radītu idejas jaunajam Siguldas novada kultūras politikas plānošanas dokumentam. Piefiksēti ieteikumi un idejas piecos attīstības virzienos:

  • sabiedrībai pieejams kultūras piedāvājums;
  • aktīva sabiedrības līdzdalība kultūras procesos;
  • kultūras mantojuma saglabāšana un radoša izmantošana;
  • kultūras un radošo nozaru ilgtspējīga attīstība;
  • kultūras darbinieku profesionālā izaugsme, jauno talantu izaugsme un mākslinieciskā jaunrade un pētniecība (arī literatūras jomā).

Visi ierosinājumi ir apkopoti, apzinātas aktuālās problēmas. Šobrīd atlicis izvērtēt un identificēt analizējamo jomu attīstības iespējas.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi