×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Ceturtdiena, 9. maijs
Šodien sveicam: Klāvs, Einārs, Ervīns
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2023-08-11
Noslēdzies piedzīvojumu un dabas terapijas projekts “Piedzīvo, sajūti, atrodi!”

Siguldas novada pašvaldībā četru mēnešu garumā tika īstenots projekts Nr. VP2023/1-39“Piedzīvo_Sajūti_Atrodi!”. Projektu īstenoja biedrība “Palēciens Tev” sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldības Sociālo dienestu un Tukuma novada pašvaldības Sociālo dienestu.

9. augustā tika rīkota projekta noslēguma prezentācija. Lai veicinātu viedokļu apmaiņu, rezultāti tika prezentēti pašvaldībā, kā arī projektā piesaistītajiem ekspertiem, jomas speciālistiem, politikas veidotājiem, jauniešiem un citiem jaunatnes jomā esošajiem. Noslēguma pasākumā piedalījās arī jaunieši, kuri bija sagatavojuši un prezentēja īsfilmas par projektu.

Pēc speciālistu novērojumiem, ne vienmēr pusaudži ir gatavi apmeklēt terapeita kabinetu, lai risinātu aktuālus, ar mentālo stāvokli saistītus jautājumus, tāpēc šī ir alternatīva iespēja viņiem sniegt nepieciešamo psihoemocionālo atbalstu.

Piedzīvojumu un dabas terapijas sniegtās iespējas ir dažādas – no mierpilnas būšanas mežā klusumā, līdz asām izjūtām, individuāli vai kopā ar citiem jauniešiem veicot aktivitātes dabā.

Galvenās aktivitātes mērķis visiem aktivitātes pasākumiem bija:

  • nodrošināt jauniešiem ar ierobežotām iespējām emocionāli pieejamu, atbalstošu, iekļaujošu vidi un labvēlīgus apstākļus jauniešu diskusijām un socializācijas aktivitātēm;
  • veicināt jauniešu medijpratības prasmju attīstību, informācijas meklēšanas, orientēšanās prasmju attīstību apkārtējā vidē, tai skaitā, izmantojot sabiedrisko transportu, apgūt praktiskas iemaņas, plānojot maršrutu, izmaksas, ēdienkarti, pasūtīt biļetes, veidot video rullīšus;
  • veicināt komunikācijas un diskusiju prasmes, veicot iedzīvotāju intervijas;
  • sekmēt jaunieša personisko un grupas attīstību, atklāt jaunieša stiprās puses;
  • apgūt āra dzīves pamata prasmes un vides izglītību praksē;
  • mācīšanās būt grupā un uzņemties atbildību, fokusējoties uz izdošanos un stiprinot, katrā jaunietī labās īpašības;
  • veidot jauniešu piederības sajūtu Latvijai, iepazīstot Latvijas pilsētas, cilvēkus un dabu.

 

Par projektu

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.–2025. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros. Projekta finansējums ir 14 998,23 eiro.

Projekta mērķis: veicināt Tukuma novada un Siguldas novada pašvaldībās dzīvojošu jauniešu ar ierobežotām iespējām iekļaušanos sabiedrībā, nodrošinot jauniešu integrāciju citu jauniešu vidū, socializāciju, medijpratības un dzīves prasmju attīstību, kā arī pilsonisko līdzdalību.

Mērķa grupa un galvenās aktivitātes:

Projekta mērķa grupa ir 12 Tukuma novada pašvaldībā un 12 Siguldas novada pašvaldībā deklarēti un faktiski dzīvojoši jaunieši ar ierobežotām iespējām vecumā no 13 līdz 25 gadiem, no kuriem 14 jaunieši nav bijuši iesaistīti aktīvā darbā ar jaunatni.

Galvenās aktivitātes:

  • āra piedzīvojumu izglītības pasākumi un atbalsta – izglītojošas grupas;
  • projekta noslēguma pasākums un projekta publicitāte;
  • projekta vadība.

Rezultāti:

Projekta rezultātā īstenoti seši āra piedzīvojumu izglītības pasākumi un sešas atbalsta izglītojošās grupas, kur divi pasākumi bija kopīgi 12 Tukuma novada jauniešiem un 12 Siguldas novada jauniešiem, četri atsevišķi pasākumi: divi pasākumi 12 Tukuma novada jauniešiem un divi pasākumi 12 Siguldas novada jauniešiem ar ierobežotām iespējām. 24 jaunieši būs piedalījušies atbalsta izglītojošās grupās un āra piedzīvojumu izglītības pasākumos, kuros būs iepazinuši Latvijas novadus, mācījušies meklēt informāciju, orientēties svešā pilsētvidē un lauku vidē, apgūt āra dzīves prasmes, pārvietoties ar sabiedrisko transportu, veikt intervijas, prezentēt notikumus, piedalīties diskusijās ar jauniešiem un pašvaldību lēmumu pieņēmējiem.

Informāciju sagatavoja:
Siguldas novada pašvaldības Sociālā dienesta Ģimenes atbalsta nodaļas
Vecākā sociālā darbiniece darbam ar ģimenēm un bērniem, jauniešiem
Kristiāna Kaminska


Plašāka fotogalerija


© www.sigulda.lv


Pasākumi