×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Ceturtdiena, 9. maijs
Šodien sveicam: Klāvs, Einārs, Ervīns
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2023-12-05
Rokdarbnieces vieno spilveni un “Latvju raksti. Citādība”

Svētdien, 3. decembrī, “Siguldas devonā” bija rosīga diena – tikās gan Siguldas, gan citu Vidzemes novadu lietišķo studiju dāmas, lai piedalītos projekta “Latvju raksti. Citādība 2023” radošajā meistarklasē.

Novembra sākumā smēlušās ideju tiešsaistes lekcijās par to, kā no otrreiz pārstrādājamiem materiāliem tiek adīti, austi, šūti un citos veidos radīti mākslas darbi gan kaimiņvalstīs, gan citos kontinentos, nu rokdarbnieces tikās, lai pašas darbotos un apgūtu jaunas iemaņas. Un īpaši daudz tikšanās reizē tika domāts par spilvenu, kas “Siguldas devonā” uzmanības centrā būs nākamā gada pavasarī, kad taps izstāde, noslēdzot jau otro Siguldas novada Kultūras centra realizētā projekta “Latvju raksti.Citādība” ciklu.

Idejas par to, kā uz spilvenu skatīties no dažādiem skatpunktiem, meistarklašu dalībniecēm palīdzēja rast pasniedzējas – tekstilmākslinieces Una Valtere, Šarlote Baškevica un Ilona Valaine-Blekte, kuras ar Siguldas novada lietišķajām studijām draudzība saista jau kopš zeķu darināšanas laika Latvijas Mākslas akadēmijas stendam Milānas Dizaina mesē.

Kopīgiem spēkiem tapa skaidrs, ka spilvens var būt gan mīļmantiņa un mierinājums, gan atbalsts lasīšanas un raudāšanas brīžos, tas var būt gan papardēm, gan spalvām pildīts. Bet galvenais – spilvena radīšanas process ļauj neierobežotu vaļu fantāzijai un dažādu tehniku izmantošanai!

Tikšanās reizē Siguldas, Mālpils, Mores, Lēdurgas, Līgatnes, Saulkrastu un Sarkaņu lietišķo studiju dāmas apguva arī multivīvu un saules drukas tehniku, dažādoja pieredzi par ūdenī šķīstošā flīsa auduma izmantošanas iespējām jaunu darbu radīšanai no šķietami vairs nevērtīgu audumu un dziju atgriezumiem.

Radošums, dalīšanās ar domām un prasmēm ļāva iepazīties dažādu studiju dalībniecēm un sagaidāms, ka šī nebūs vienīgā viņu tikšanās reize. Cerams, ka “Siguldas devona” meistarklasē iegūtās iemaņas dalībnieki aizvedīs līdzi uz mājām, lai tur dalītos ar citiem studiju kolēģiem un tādējādi ne vien teorētiskās zināšanas, kas ikvienam bija pieejamas tiešsaistes seminārā, bet arī praktiskās idejas sasniegtu plašu amatnieku loku.

Par to ikviens varēs pārliecināties 2024. gada aprīlī, kad kultūras centrā “Siguldas devons” tiek plānota jau otra lietišķās mākslas darbu izstāde, šoreiz goda vietā ceļot spilvenu. Izstāde taps, saglabājot cieņu pret tradīciju un vienlaikus apliecinot meistaru radošumu un māku etnogrāfisko apvienot ar laikmetīgo. Izstādē piedalīties jau atkal tiks aicināti tautas lietišķās mākslas amatu pratēji no visas Latvijas.

Projekta “Latvju raksti.Citādība” mērķis ir sniegt tālākizglītības iespējas un iedvesmot tradicionālo amatu pratējus visā Latvijā, lielu uzmanību pievēršot ilgtspējībai un amata prasmju apvienošanai ar inovatīviem risinājumiem. To atbalsta VKKF mērķprogramma “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” un Vidzemes plānošanas reģions.

 


© www.sigulda.lv


Pasākumi