×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Pirmdiena, 29. aprīlis
Šodien sveicam: Vilnis, Raimonds, Laine
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2024-02-14
Siguldā durvis ver programmēšanas skola meitenēm

Tehnoloģiju apgūšana ir kļuvusi par būtisku prasmi mūsdienu sabiedrībā neatkarīgi no dzimuma. Tomēr aizvien pastāv stereotips, ka IT jeb informācijas tehnoloģiju industrija ir domāta vīriešiem. Lai ieinteresētu daiļā dzimuma pārstāves apgūt prasmes šajā jomā, Siguldas novadā uzsāk pilotprojektu, kurā meitenēm vecuma grupā no 9. līdz 12. klasei būs iespēja bez maksas interesantā un saistošā veidā gūt ieskatu informācijas tehnoloģiju nozarē.

Nodarbības īsteno Siguldas Tehnoloģiju izglītības centrs sadarbībā ar Siguldas novada Jaunrades centru. Pilotprojekts norisināsies no marta līdz jūnijam, tā laikā jaunietēm būs iespēja izstrādāt savu digitālā dizaina produktu, apgūt Web dizainu un tīmekļa vietņu programmēšanu, tādā veidā attīstot ne tikai tehniskās prasmes, bet arī loģisko domāšanu, plānošanu, komunikācijas un sadarbības prasmes. Meitenes gūs priekšstatu, kā, izmantojot dizaina domāšanas principus, no idejas nonākt līdz gatavam produktam.

Digitālā produkta dizainu būs iespēja izstrādāt, izmantojot dizaina rīku “Figma”. Programmatūru varēs izstrādāt, izmantojot šādas tehnoloģijas un rīkus:

  • Next.js – ietvars (framework), kas vienkāršo tīmekļa lietotņu izstrādes procesu ar React (JavaScript bibliotēka);
  • DatoCMS – satura pārvaldības sistēma, kas ļauj izveidot un pārvaldīt saturu dinamiskām tīmekļa vietnēm un lietotnēm, izmantojot vienkāršu lietotāja saskarni;
  • TailwindCSS–CSS (Cascading Style Sheets) sistēma ar iepriekš definētām klasēm, kuras var izmantot, lai izstrādātu tīmekļa lapu dizainu;
  • DaisyUI – iepriekš izveidotu komponešu bibliotēka, kas balstīta uz TailwindCSS un satur tādas komponentes kā pogas, ievades laukus, navigācijas joslas un tamlīdzīgi;
  • API (Application Programming Interface) ļauj dažādām programmām vai sistēmām savstarpēji komunicēt, veikt darbības un apmainīties ar datiem;
  • GitHub – platforma, kas ļauj izstrādātājiem izveidot, uzglabāt, pārvaldīt un koplietot savu kodu;
  • Vercel – uzņēmums, kas izstrādā Next.js, un platforma, kas ļauj izstrādātājiem viegli izveidot un vadīt tīmekļa projektus.

Nodarbības vadīs Annemarija Irbīte – front-end programmētāja uzņēmumā “Visma Labs”, kas ir vadošais IT biznesa mākoņrisinājumu ražotājs Eiropā. Nodarbības notiks Raiņa ielā 3, Siguldā, pirmdienās no plkst. 16.30 līdz 18.00; pirmā nodarbība plānota 4. martā. Dalībnieču skaits grupā – 12. Vēlama sava datotehnika, bet pie nepieciešamības tā tiks nodrošināta. Priekšzināšanas nav nepieciešamas. Pieteikties nodarbībām iespējams, aizpildot tiešsaistes pieteikšanās formu līdz 29. februārim.


© www.sigulda.lv




KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi