×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Sestdiena, 25. maijs
Šodien sveicam: Anšlavs, Junora
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2024-05-13
Gleznainajā Siguldā aizvadīts otrais LVM MTB un Gravel Veloseriāla posms

12. maijā Siguldā pauguriem bagātās trasēs aizvadīts Latvijas valsts mežu MTB un Gravel Veloseriāla otrais posms. Tāpat kā pirmajā posmā, arī Siguldā uzvaras “Toyota” Gravel distancē izcīnīja Alekss Krasts un Renāte Rodionova. Tikmēr “Lielbāta” MTB braucienā spraigā cīņā nepārspēti palika – Ģirts Cirvelis un Kate Ketrīna Skujiņa.

Braukšanai perfektos laika apstākļos kupls skaits braucēju tikās riteņbraucēju galvaspilsētā – Siguldā. LVM MTB un Gravel Veloseriāla otrais posms veda pa ļoti skaistām takām un grants ceļiem. Netrūka arī garu kāpumu un elpu aizraujošu nobraucienu. Mazākie pedāļu minēji “Maxima” bērnu braucienā tikmēr sacentās “Spieķu parkā”, kas pēc gada pārtraukuma kļuva par Siguldas posma pulcēšanās vietu.

“Toyota” Gravel distance bija izveidota divos apļos, kopējam garumam sasniedzot 73,3 kilometrus. Trases sākums un beigas pa grants ceļiem un meža takām vijās gar Gaujas krastu. Tikmēr vidus daļā pēc senlejas kāpuma pievarēšanas bija platāki grants posmi. Distances laikā izveidojās spēcīgs četru braucēju liels atrāviens. Tajā bija iepriekšējā posma uzvarētājs Alekss Krasts, viņa komandas biedrs no “Voltas Tartu by CCN” Gusts Lapiņš, “Giant & Liv Team” vienību pārstāvošais cēsinieks Kaspars Serģis un spēcīgais “ZZK AP Print” braucējs Kristers Ansons. Ātrākais izrādījās Alekss Krasts – ogrēnietim jau otrā uzvara šajā Gravel sezonā. Trasē viņš pavadīja divas stundas 18 minūtes un 12 sekundes. Otro vietu ieguva Lapiņš (+00:00:29), bet TOP3 noslēdza Serģis (+00:01:52), kuram “Merrild” aktīvākā braucēja tituls. TOP6 vietas izcīnīt izdevās arī – Sandijs Kļaviņš (“Velokomanda Ogre”), Riks Sipovičs (“Giant&Liv team”) un Kristers Ansons (“ZZK AP Print”).

Dāmu konkurencē pārliecinoši uzvarēja “ĀdažiVelo” braucēja Renāte Rodionova, kura finišēja pēc 2 stundām 44 minūtēm un 56 sekundēm. Viņai otrajā vietā sekoja “ZZK AP Print” pārstāve Katrīna Jaunslaviete-Kipure (+00:06:03), bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Lelde Ardava (“Veloprofs.lv Trek”), finiša līniju šķērsojot nedaudz vairāk nekā 11 minūtes aiz uzvarētājas. Komandu vērtējumā pirmie “Giant&Liv team”, kam sekoja “ZZK AP Print” un “Dako Ziemeļvidzeme”.

Ne mazāk aizraujoši tika aizvadīts “Lielbāta” MTB brauciens. Trase tāda pati kā Gravel braucienā, bet jāveic viens aplis ar finišu Siguldas Gaujas kalnā. Vīru konkurencē rezultāti izšķīrās vien pēdējā kāpumā starp pirmā posma uzvarētāju Ģirtu Cirveli (“Roadex”) un pirmo gadu vīru konkurencē esošo Raineru Zviedri (“Dako Ziemeļvidzeme”). Ļoti skaistā cīņā par mata tiesu ātrāks bija Cirvelis, gūstot otro uzvaru sezonā. Rainers viņam zaudēja nepilnu sekundi. Cīņā par trešo vietu jauniešu grupas braucējs Marks Jākobsons (“NN Sporta klubs”) izrādījās nedaudz pārāks pār Nauri Zviedri (“Dako Ziemeļvidzeme”), kuram otro posmu pēc kārtas ceturtā vieta. TOP6 noslēdza Deins Kaņepējs (“Skanste Virši”) un Toms Strēlis (“NN Sporta klubs”).

Pēdējā kāpumā atrisinājās uzvarētāja arī dāmu konkurencē. Pirmā posma ātrākā braucēja Kate Ketrīna Skujiņa pēdējos metros pārspēja “Giant & Liv team” braucēju Anitu Antoni. Finišā abas šķīra 3 sekundes. TOP3 noslēdza Krista Pūcīte (“Roadex”), kura Katei piekāpās par 1 minūti un 18 sekundēm. Komandu vērtējumā uzvarēja “Dako Ziemeļvidzeme”, kam sekoja “NN Sporta klubs” un “Skanste/Virši”.

“Mammadaba” Veselības distancē M14 konkurencē uzvarēja “Wess motors” braucējs Valts Skujiņš, kurš par teju par divām minūtēm apsteidza smilteniešus – Robertu Judinu un Mārtiņu Ici. Šajā grupā meitenēm ātrākā bija Samanta Roziņa (“Latvian Cycling girls”). M12 grupā meitenēm uzvarēja Katrīna Hansone, kurai otrajā vietā sekoja Milena Karlsone. Tikmēr M12 puišu konkurencē finiša līniju pirmais šķērsoja dobelnieks Eduards Eihmanis.

Sezonas turpinājums gaidāms 7. jūnijā ar posmu Valkā un Valgā. Šīs būs ļoti nozīmīgas sacensības, jo tajās tiks noskaidroti Latvijas, Igaunijas un Ziemeļeiropas čempioni.

Informāciju sagatavoja:
Toms Markss


Plašāka fotogalerija


© www.sigulda.lv


Pasākumi