×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Sestdiena, 25. maijs
Šodien sveicam: Anšlavs, Junora
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2024-05-15
Izdejoti deju kolektīva “Vizbulīte” 60 gadu jubilejas koncerti

Maijā deju kolektīvs “Vizbulīte” svin 60 gadu jubileju. Tai par godu izdejoti trīs emocijām bagāti un krāšņi koncerti – no jaunāko dejotāju – Siguldas pilsētas vidusskolas un Siguldas Valsts ģimnāzijas audzēkņu – snieguma līdz pat dižkoncertam, kurā uz īpaši izbūvētām četrām skatuvēm dejoja  gandrīz 200 bijušie un esošie “Vizbulītes” dejotāji. Savukārt Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma koprades laboratorijās eksponēta īpaša fotoizstāde, kuru ikviens aicināts aplūkot līdz 26. maijam.

3. maijā skolu deju kolektīva izrāde “Kas esi tu?” iepriecināja piepildīto kultūras centra “Siguldas devons” skatītāju zāli ar tradicionāli krāšņu un emocijām bagātu uzvedumu, kamēr 4. maija koncertā dejas mīļotājiem koncertā “Pa kuru laiku?” bija retā iespēja uz skatuves redzēt tikai abu “Vizbulītes” skolotāju – Indras Ozoliņas un Lauras Šumskas radītās dejas, kuras izdejoja teju visi kolektīva sastāvi.

Svētku kulminācija nenoliedzami bija 11. maija dižkoncerts “Mans laiks” Siguldas pilsdrupu estrādē, kur saviļņojošā atmosfērā uz skatuves tikās vairāku paaudžu dejotāji un neiztika pat bez dejotāju gājiena. Dižkoncertā izskanēja pateicības gan visiem dejotājiem, kas šim notikumiem bija gatavojušies vairāku mēnešu garumā, gan cilvēkiem, kas veidojuši un veido “Vizbulītes” radošo komandu.

Siguldas novada pašvaldības īpašais paldies bija veltīts “Vizbulītes” izveidotājai Dainai Štālai, vadītājai Indra Ozoliņa un koncertmeistarei Solveigai Ilvasai. Par savu ilggadīgo devumu Dziesmu un deju svētku tradīcijas daudzveidības un nepārtrauktības saglabāšanā “Vizbulītes” 60 gadu jubilejas reizē viņas saņēma arī Latvijas Nacionālā Kultūras centra Atzinības rakstus. Tādi ceļoja arī pie “Vizbulītes” daudzšķautņainā kolektīva – Siguldas pilsētas vidusskolas un Siguldas Valsts ģimnāzijas bērnu un jauniešu deju kolektīva “Vizbulīte” un Siguldas novada Kultūras centra jauniešu deju kolektīva “Vizbulīte”.

Pašvaldība pateicās arī pārējai “Vizbulītes” vadītājas Indras Ozoliņas radošajai komandai – Laurai Šumskai, Leldei Lipskai, Vilnim Brēmanim, Gatim Kondrādam un Adelīnai Andersonei , kas ieguldīja daudz laika un pūļu dižkoncerta “Mans laiks” tapšanā. Ziedi un sveicieni tika saņemti arī no citiem, jubilejas reizē kopā ar “Vizbulīti” bija ilggadīgie draugi no Vācijas un Itālijas.

“Vizbulītes” aizsākumi meklējami 1964. gadā, kad Daina Štāla Siguldas vidusskolā izveidoja bērnu un jauniešu deju kolektīvu, kur dažādās vecuma grupās dejoja visi – sākot no pirmklasniekiem, beidzot ar skolas beidzējiem. Viņas vadībā deju soli ilgu gadu garumā apguvušas vairākas siguldiešu paaudzes. No 1994. gada Dainas Štālas labā roka šajā darbā ir Indra Ozoliņa, ko viņa smiedamās sauc par otru meitu un kura 2006. gadā pārņem “Vizbulītes” vadību. Savukārt 2009. gadā, kad vidusskolas deju kolektīva “Vizbulīte” sastāvu absolvēja 16 dejotāji, Indra Ozoliņa bija apņēmības pilna izveidot jauniešu deju kolektīva sastāvu, lai viņas izlolotie dejotāji varētu turpināt apgūt deju soļus arī dzimtajā Siguldā. Un tā tapa pati jaunākā no “Vizbulītēm” – vienīgais novada A grupas jauniešu kolektīvs.

“Vizbulīte” nav tikai “Dundari, dandari”, “Cūkas driķos” un “Es izjāju prūšu zemi” – tā ir vērtīga dzīves skola, kurā mācās neatlaidību, atbildību un uzticēšanos, un daudz ir ieguvis ikviens, kas to izgājis. Par to liecina arī emocionālās skolu absolventu pateicības runas “Vizbulītes” mammai Indrai Ozoliņai, kad pēdējās dejas nodejotas ikgadējā Absolventu koncertā. Gan lielie, gan mazie “Vizbulītes” dejotāji skatītājus priecē arī ar krāšņiem Ziemassvētku koncertiem, kamēr vecākie “Vizbulītes” dejotāji uz koncertiem “Baltās ziemas deju virpulī” ielūdz arī draugus no tuvienes un tālienes. 

Dejots tiek daudz, dažādos sastāvos un daudzu gadu garumā, tāpēc droši vien būtu grūti atrast siguldieti, kurš neko nebūtu dzirdējis par “Vizbulīti”. Un teju katrās mājās kāds šajā kolektīvā ir dejojis vai vēlas dejot.

Par to, cik nozīmīgu vietu siguldiešu un pilsētas viesu sirdīs ieņem “Vizbulīte”, liecināja skatītāju pārpilnie koncerti un smaidi viņu sejās, dejotāju prieks, gandarījums un atmiņas par skaistajām “Vizbulītes” 60 gadu jubilejas svinībām.


Plašāka fotogalerija


© www.sigulda.lv


Pasākumi