×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Piektdiena, 14. jūnijs
Šodien sveicam: Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2024-05-22
Bibliotēka aicina uzlabot lasītprasmi kopā ar kanisterapijas suņiem

Siguldas svētku dienā, 25. maijā, Siguldas novada bibliotēka aicina uz aktivitāti “Lasi ar suni” kopā ar “Ķepu Māju” un servisa suņu biedrību “Teodors”. Pasākums norisināsies no plkst. 11.00 līdz 12.30 Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā pie koprades laboratorijas lasītavas-grāmatu maiņas punkta “Garām ejot”, kurā būs iespēja iepazīties ar to, kas ir kanisterapija, kā tā palīdz uzlabot gan veselību, gan lasītprasmi, un ikvienam būs iespēja lasīt priekšā suņiem.

Kanisterapija (suņu terapija) ir dziedināšana saskarsmē ar īpaši selekcionētiem un apmācītiem suņiem kvalificēta terapeita vadībā. Tā var palīdzēt risināt problēmas psihiskajā, fiziskajā, intelektuālajā un sabiedriskajā jomā.

Terapija notiek profesionāla kinologa klātbūtnē. Tikšanās ar suni rada pozitīvu emocionālu atbalstu – bērns lasot atslābinās, dara to bez stresa, jo emocionāli jūt, ka suns viņu nevar nosodīt par viņa neprasmi. Tas dod pozitīvu emocionālu atbalstu. Tādējādi zūd psiholoģiskās barjeras, bērns atbrīvojas, aug viņa pašapziņa un pārliecība par savu varēšanu. Turklāt tiešs kontakts ar suņiem māca bērniem labestību, rūpes un līdzcietību. Bērns neuztver kontaktēšanos ar suni kā terapiju, viņš gūst prieku no saskarsmes – tāda ir kanisterapijas būtība. Suņa klātbūtne mazina uztraukumu un tas arī ļauj bērniem vairāk iedziļināties un izprast lasīto tekstu. Rodas pozitīvas emocijas, lasītprasme uzlabojas.

Servisa suņu biedrība “Teodors” cieši sadarbojas ar kanisterapeitiem. Bibliotēkās kanisterapijas suņu iesaiste jau veiksmīgi norisinās Valmierā, Jelgavā, Jūrmalā, Ventspilī, Ogrē un Inčukalnā, kur organizētas lasīšanas nodarbības ar suņiem. No septembra nodarbības “Lasi ar suni” norisināsies Siguldas novada bibliotēkā.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv


Pasākumi