×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Ceturtdiena, 13. jūnijs
Šodien sveicam: Zigfrīds, Ainārs, Uva
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2024-06-04
Ar gardām un spilgtām norisēm aizvadīsim jau ceturtos Mālpils Zemeņu svētkus

Jau ceturto reizi 29. jūnijā pulcēsimies gada visgardākajos svētkos – Mālpils Zemeņu svētkos. Šogad svētku viesus gaidīsim citā norises vietā – pie Mālpils vidusskolas (Sporta ielā 1).

Svētku laikā apmeklētājiem būs iespēja ne tikai degustēt un iegādāties gardās vasaras ogas, bet iepazīties ar amatnieku un mājražotāju piedāvājumu. Dienas garumā varēs klausīties koncertus un piedalīties dažādās atrakcijās, savukārt vakarā piedzīvot Latvijā populāru mūziķu – Katrīnas Gupalo un Intara Busuļa – koncertus.

Mālpilī zemenes audzē slēgtās platībās un atklātos laukos vairāk nekā 27 hektāru plašumā. Gara un garšīga ogu sezona gandrīz pusgada garumā lutina mālpiliešus un Latvijas iedzīvotājus.

Zemeņu svētku radīšanā aktīvi iesaistās vietējā kopiena un uzņēmēji, jo zemenes iedvesmo cept kūkas, vārīt ievārījumus, meistarot kokteiļus, šūt kleitas, somas un apakšveļu, radīt traukus, dekorus un rotas.

Vienlaikus līdz 17. jūnijam svētku organizatori aicina izgatavot savu unikālo putnubiedēkli un pieteikties Putnubiedēkļu parādei, kura norisināsies Mālpils Zemeņu svētku atklāšanā. Vairāk informācijas par parādi un pieteikšanos.

Tikmēr līdz 25. jūnijam turpinās pieteikšanās Mālpils Zemeņu svētku kūku konkursam, kura galvenais mērķis ir apzināt kūku cepējus, popularizēt kūku cepšanas tradīcijas un radīt svētkus kūku cepējiem. Konkursā var pieteikt pašu gatavotu svētku kūku, kurā izmantotas zemenes. Konkursa pieteikšanās anketa.

29. jūnijā plkst. 12.00 SIA “Mālpils ZemeNes” saimniecībā tiks gaidīs ikviens, lai izstaigātu zemeņu laukus. Tikšanās vieta tiks precizēta un aktuālā informācija ievietota tīmekļa vietnē www.malpilszemenes.lv.

 

“Mālpils Zemeņu svētku 2024” programma

Svētku norises laukumā:

 • no plkst. 12.00 amatnieku un mājražotāju tirgus;
 • plkst. 14.00 “Mālpils Zemeņu svētku 2024” atklāšana un Putnu biedēkļu parāde;
 • plkst. 14.30 vokālās grupas “Knīpas un Knauķi” koncerts;
 • plkst. 15.30 koncerts “Zemenītes dejā”. Piedalās Mālpils mazākie dejotāji;
 • plkst. 16.30 vokālo ansambļu koncerts “Sadziedāšanās Pēteros”. Piedalās vokālie ansambļi no Lēdurgas, Ropažiem un Aizkraukles;
 • plkst. 17.30 koncerts “Zemeņu valsis”. Piedalās Mālpils Kultūras centra deju kopas un viņu draugi;
 • plkst. 19.00 kūku konkursa laureātu apbalvošana;
 • no plkst. 20.00 svinību turpinājums kopā ar Katrīnu Gupalo, Intaru Busuli un grupu “Vēja Radītie”.

Mālpils apkārtnē:

 • no plkst. 9.00 Mālpils stadionā – futbola sacensības, kurām komandas pieteikties aicina SIA “ALA LIGNEA”. Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 27585431;
 • plkst. 12.00 SIA “Mālpils ZemeNes” saimniecībā tiks gaidīs ikviens, lai izstaigātu zemeņu laukus. Tikšanās vieta tiks precizēta un aktuālā informācija ievietota tīmekļa vietnē www.malpilszemenes.lv;
 • no plkst. 12.00 līdz 20.00 Skulmju dzimtas māju ekspozīcijas apskate Mālpils pagasta “Skulmēs”;
 • no plkst. 14.30 līdz 20.00 SIA “Kājslauķu sistēmas” aicina piedalīties piepūšamajā trasē “Enerģiskais izaicinājums”. Ģimenēm un uzņēmēju komandām aicinām iepriekš pieteikties, zvanot uz tālruņa numuru 26677466;
 • no plkst. 15.00 līdz 18.00 Zemeņu taka Mālpils parkā;
 • no plkst. 13.00 līdz 15.00 kūku konkursa dalībnieku kūku apskate Mālpils muižas klētī;
 • no plkst. 17.00 līdz 20.00 “Baložu mājā” varēs apskatīt koka darbnīcu, līdzdarboties lielās zemenes tapšanā, kā arī piedalīties koka spiedogu darbnīca.

 

Mālpils Zemeņu svētkus rīko Mālpils Kultūras centrs sadarbībā ar iedzīvotāju iniciatīvu grupu “Mālpils iedvesmo”, kā arī pateicoties Siguldas novada pašvaldības un Mālpils uzņēmēju atbalstam.

Aktualitātēm par “Mālpils Zemeņu svētkiem 2024” aicinām sekot līdzi Mālpils Kultūras centra sociālo tīklu vietnēs vai pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv


Pasākumi