×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Ceturtdiena, 13. jūnijs
Šodien sveicam: Zigfrīds, Ainārs, Uva
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2024-06-05
Līgo Siguldas novadā ar tradicionālām un maģiskām norisēm

Arī šogad vairākās vietās Siguldas novadā būs iespēja ielīgoties, svinēt Vasaras saulgriežus un Jāņus.

Gatavošanās Līgo sāksies jau 7. jūnijā plkst. 18.00 Morē, Mores Amatu mājā, ar keramikas melnā māla meistarklasi “Līgo svētkus gaidot”. Dalības maksa – 25 eiro.

15. jūnijā plkst. 19.00 Siguldas pilsdrupu estrādē būs iespēja izbaudīt Jāņu koncertuzvedumu “Meklē mani papardēs”. Koncertuzvedumā piedalās: Akvelīna Līvmane, Ilze Pukinska, Elīna Avotiņa, Elīna Bojarkina, Anta Aizupe, Sandija Dovgāne, Edgars Pujāts, Kristians Kareļins, Jānis Kirmuška, Varis Vētra, Jānis Jarāns, Klāvs Kristaps Košins, Mārtiņš Vilsons, Gundars Grasbergs, kā arī pavadošā mūziķu grupa Emīla Zilberta vadībā: Valdis Zilveris (taustiņi, akordeons), Jānis Rolmanis (ģitāra), Raivo Ozols (bass), Emīls Zilberts (bungas), Jānis Porietis (trompete), Inga Meijere (saksofons), Vairis Nartišs (trombons). Biļetes cena no 15 līdz 30 eiro. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē.

20. jūnijā ikviens aicināts uz Mālpili, kur Saules vārtu kalnā notiks Vasaras saulgriežu pasākums. Varēs piedalīties rotaļās, baudīt Nila Īles etnoperkusiju grupas priekšnesumu “ZemeDunn”. Savukārt pusnaktī notiks lāpu gājiens un uguns rata ripināšana. Neatņemama šo svētku svinēšanas sastāvdaļa ir līgotņu dziedāšana, kas caurvij visus rituālos notikumus. Šajā vakarā un naktī visi kopīgi vienosimies dziesmās kopā ar Andra Kapusta vadīto Mālpils folkloras kopu “Mālis”. Ieejas maksa pasākuma dienā – 5 eiro.

Tikmēr Inčukalnā mirkli pirms svētkiem, 21. jūnijā, varēs piedalīties tradīciju darbnīcā “Uzpin tautasdziesmu”. Nodarbības sākums plkst. 13.00, norises vieta – Inčukalna bibliotēka. Dalība – bez maksas.

Turaidas muzejrezervātā Vasaras saulgriežu ieskandināšanā 21. jūnijā no plkst. 16.00 līdz 20.00 visi aicināti smelties senas un mūsdienīgas zināšanas par pļavu augiem un Jāņu vainagiem, izjust savu piederību dabai un tautas tradīcijām, kā arī gūt spēkus un enerģiju vasarai un visam gadam dažādos pasākumos.

Vēl 21. jūnijā aicinām apmeklēt Jūdažus, kur Jūdažu Sabiedriskajā centrā būs iespēja piedalīties pasākumā “Saulgriežu plenērs” kopā ar Agitu Zāberi. Pasākuma sākums – plkst. 18.00. Dalība ar saviem materiāliem – bez maksas.

22. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 13.00 Siguldas tirgū notiks “Mūsu Bio tirgus” organizētais Līgo tirgus

Pirmssvētku laiks neizpaliks bez sportiskām aktivitātēm. Sportisko garu varēs izjust 22. jūnijā plkst. 10.00 jātnieku sporta klubā “Salaiņi”, kur norisināsies sacensības “Salaiņu Jāņu kauss”.

Tuvojoties svētkiem, 22. jūnijā plkst. 18.00 Allažos, Birzes ielā 4, visi gaidīti uz ielīgošanu. Kopā ar tradicionālo rituālu un gadskārtu godu vadītājām “RA:Ganes” tiks aizvadīts uguns rituāls, bet zāļu pīšanas apmācības nodrošinās vietējā iedzīvotāja Dina Siliņa. Dalība pasākumā – bez maksas.

Tajā pašā dienā no plkst. 20.00 līdz pat saules lēktam, Vasaras saulgrieži tiks svinēti Lēdurgā. Lēdurgas Muižas parkā, Lēdurgas estrādē, Aģes pļavā un pie Dzirnavu ezera varēs darināt vītnes, vainagus, zāļu paklājus un daudz ko citu, kausēt bronzu un liet rotas, siet sieru, dziedāt Jāņudziesmas un griezt dančus gan pie ugunskuriem, gan estrādē kopā ar folkloras kopām. Pie Jāņuguns no pusnakts līdz 1.00 izskanēs ugunskur`roka grupas “Viedais Fonogrāfs” koncerts. Ieejas maksa – 5 eiro.

23. jūnijā jau tradicionāli svinēsim Līgo nakti Siguldā, Siguldas pilsdrupu estrādē, ar izrādes “Skroderdienas Silmačos” 120. jubilejas iestudējumu. Režisora Imanta Strada radītajā iestudējumā pēc viņa aicinājuma kopā pulcējas aktieri no gandrīz visiem Latvijas lielākajiem teātriem. Pēc izrādes lielā Jāņu ugunskura iedegšana, bet no plkst. 22.30 zaļumballe, uz kuru ielūdz Ivo Grīsniņš-Grīslis un “Līgo orķestris”. Biļetes cena 20 eiro (biļete derīga arī zaļumballes apmeklējumam)“S! Kartes” īpašniekiem, iegādājoties biļeti iepriekš, atlaide 20 %, daudzbērnu ģimenēm – 40 %. 23. jūnijā pēc plkst. 22.00 biļetes cena – 10 eiro. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un tiešsaistē.

Jāņu nakts balles no 23. uz 24. jūniju notiks arī Inčukalnā un Inciemā. Inčukalnā, Aleksandra parka estrādē, no plkst. 23.00 varēs izdejoties un izdziedāties kopā ar grupu “Kalnieši 99”. Savukārt Inciema estrādē no plkst. 22.00 visi aicināti ballēties ar grupu “Stradivari”. Ieeja uz abām ballēm ir bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv


Pasākumi