×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Ceturtdiena, 13. jūnijs
Šodien sveicam: Zigfrīds, Ainārs, Uva
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2024-06-11
Eiropas Arheoloģijas dienas Turaidas muzejrezervātā jau šajā nedēļas nogalē

Turaidas muzejrezervāts no 14. līdz 16. jūnijam aicina piedalīties Eiropas Arheoloģijas dienās un izbaudīt aizraujošus pasākumus, iesaistoties dažādās izzinošās nodarbēs.

14. jūnijā plkst. 15.00 Sateseles pilskalnā norisināsies grāmatas “Sateseles pils un zeme” atvēršana un informatīvā stenda atklāšana. Grāmata tapusi ar Siguldas novada pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu, un tā ir pirmā plašākā publikācija par Sateseles pilskalna vēsturi un izpēti. Savukārt Turaidas muzejrezervāts sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi sagatavojis jaunu informatīvu stendu. Interesentiem tiks piedāvāta arī ekskursija  “Sateseles pilskalna stāsts”.

15. jūnijā no plkst. 13.00 līdz 17.30 Turaidas pils pagalmā norisināsies pasākums “Aizraujošā arheoloģija”. Tā laikā Turaidas pils pagalmā dažādu radošo darbnīcu ietvaros, izmantojot Turaidas pils arheoloģiskajā izpētē atrastās senlietas, apmeklētājiem tiks ļauts “pieskarties” vēsturei, atklājot arheoloģijas būtību pagātnes izzināšanā un mantojuma saglabāšanā. Tās būs aizraujošas spēles un seno amatu demonstrējumi. Norisināsies keramikas trauku gatavošanas demonstrācijas, metāla liešanas un formēšanas darbnīca, adatas pinuma un celošanas darbnīca, varēs izmēģināt prasmes krāsošanā ar dabas materiāliem, klausīties aizraujošos stāstījumos, kā arī baudīt muzikālu pārsteigumu – multimākslinieku ar pseidonīmu Vaaks/Vakuums, kurš piedāvās savu versiju par skaņu arheoloģiju.

Pils pagalmā varēs aplūkot vairākas izstādes – Siguldas novada Mākslu un mūzikas skolu audzēkņu darināto viduslaiku karogu izstādi un logo metu izstādi “Turaidas pilij 810”. Svinīgā ceremonijā tiks apbalvoti darbu autori.

Savukārt 16. jūnijā no plkst. 14.00 līdz 16.00 varēs doties ekskursijās “Turaidas pils arheoloģiskais stāsts”. Pieteikšanās līdz 14. jūnijam (tālruņa numurs 29384512).

Šogad kultūras piemineklim – Turaidas mūra pilij – tiek atzīmēti 810 gadi, tās būvniecība sākta 1214. gadā. Turaidas pils ir ne tikai Latvijā un pasaulē atpazīstams kultūras tūrisma galamērķis, – tā ir kļuvusi par vienu no Latvijas neoficiālo simbolu – aizraujošu vēstures izzināšanas vietu dažādām paaudzēm. Turaidas vēsturiskā centra kultūras mantojuma piederību Eiropas kultūras kopējam mantojumam apliecina 2022. gadā iegūtā Eiropas mantojuma zīme.

Ieejas maksa ar Turaidas muzejrezervāta biļeti. Siguldas novada iedzīvotājiem, uzrādot“S! Karti”, 15. un 16. jūnijā, ieeja Turaidas muzejrezervātā ar 50 % atlaidi.

 

Informāciju sagatavoja:
Turaidas muzejrezervāta
Izglītojošā darba un komunikācijas nodaļas pasākumu organizatore
Sandra Ķirule

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.


© www.sigulda.lv


Pasākumi