×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Ceturtdiena, 13. jūnijs
Šodien sveicam: Zigfrīds, Ainārs, Uva
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2024-06-11
Mazie allažnieki piedalās meistardarbnīcā “Kā sapīsi, tā ziedēs!”

11. jūnijā Allažu bibliotēkā sadarbībā ar Allažu pamatskolas pirmsskolas izglītības grupām norisinājās izzinoša meistardarbnīca “Kā sapīsi, tā ziedēs!”. Bibliotekāre Gunta Rudze bērnus sagaidīja Līgo svētku noskaņās – ieskanējās Jāņu dienas melodijas, un gaisā virmoja saulgriežu zāļu smarža.

Meistardarbnīcas vadītāja – allažniece un dabas zinātāja Dina Siliņa – bērnus iepazīstināja ar jūnijā ziedošajām pļavas puķēm. Saule šogad bijusi ļoti dāsna. Tā nav skopojusies ar siltumu pār pļavām, mežiem, norām. Saziedējusi visa pasaulīte. Bērni uzzināja, ka ziedi, kurus vij Jāņu vainagā, ir arī ārstniecības augi. Tie atšķiras cits no cita ne tikai ar savu pielietojumu tautas medicīnā, bet arī ar krāsu, veidu un smaržu. Stāstniece Dina Siliņa bērnus iepazīstināja ar madaru, pīpeni, sarkano āboliņu, nārbuli, timotiņu, smilgām, papardi, ozolu, gārsu. Ikviena mazā klausītāja rokā nonāca kāds no šiem ziediem vai augiem, un par katru no tiem bija iespēja uzzināt daudz jauna un interesanta.

Senie ļaudis ticēja, ka jāņuzālēm piemīt dziedinošs un auglību nesošs spēks. Meitas ievija tās vainagos. Savukārt vainags ir saules simbols. Aplis, no kura aizsākas visa dzīvā pasaulīte. Izzinošā nodarbība bibliotēkā izskanēja ar tautas rotaļu “Kas dārzā?”, savukārt noslēgumā visi iesaistītie devās ārā, lai no atnestajiem ziediem kopīgi veidotu zāļu vainagu.

Informāciju sagatavoja:
Jana Baranovska
direktora vietniece pirmsskolas izglītības jomā

 


© www.sigulda.lv


Pasākumi