Sestdiena, 5. decembris
Šodien sveicam: Sabīne, Sarma, Klaudijs
Laika ziņas: Sigulda +3.1℃, D vējš 7.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2014-01-22
Bērnudārzs Ābelīte svinēs 40 gadu jubileju

Siguldas novada Siguldas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde „Ābelīte” 8.februārī plkst.14.00 aicina absolventus, bijušos darbiniekus un citus interesentus uz 40 gadu jubilejas koncertu „Sapņi ābeļziedu mākoņos”, kurš notiks Siguldas novada Kultūras centrā.

Koncertā uzstāsies bērnudārza bijušie audzēkņi ar ģimenēm – daži no māksliniekiem ir labi atpazīstami ne tikai Siguldā, bet visā Latvijā. Koncerta programmā iekļausies arī deju kolektīvs „Vizbulīte”, kura sastāvā dejo daudzi „Ābelītes” absolventi. Bijušo audzēkņu sniegtais koncerts būs brīnišķīga dāvana bērnudārza 40 gadu jubilejā.

Pēc koncerta visi interesenti tiek mīļi gaidīti apskatīt pirmsskolas izglītības iestādes „Ābelīte” telpas un vēsturisko izstādi, kā arī tikties ar iestādes darbiniekiem – gan tagadējiem, gan bijušajiem, lai kopā atcerētos pavadīto laiku „Ābelītē”.

Pirmsskolas izglītības iestādes „Ābelīte” pirmsākumi meklējami 1945.gada decembrī, kad Siguldā tika atvērts pirmais bērnudārzs. Bērnudārzu atklāja pielāgotās telpās Lakstīgalas ielā 10 – bijušā Rīgas finieru fabrikas direktora vasarnīcā, bet vēl pēc kāda laika arī dzīvojamajā mājā Lakstīgalas ielā 9. Šajā laikā bērnudārzā bija 4 grupiņas, kuras apmeklēja 120 mazie siguldieši.

No 1945.gada līdz 1964.gadam pirmsskolas izglītības iestādi vadīja piecas vadītājas. No 1964.gada līdz 2011.gadam bērnudārzu vadīja Lilija Vītola.

Telpas Lakstīgalas ielā 10, kur bērnudārzs atrodas šobrīd, tika atklātas 1974.gada 2.februārī. Bērnudārzs tika celts pēc tipveida projekta – 12 grupas 280 bērniem, taču ar laiku vietu skaits tika palielināts līdz 320 bērniem.

Bērnudārzu cēla Rīgas rajona Tautas izglītības nodaļa un Siguldas izpildkomiteja ar Siguldas lielāko organizāciju atbalstu. Celtniecību vadīja Siguldas Starpkolhoza celtniecības organizācija. Celtnes izmaksas pēc apstiprinātās tāmes dokumentācijas bija 292,3 tūkstoši rubļu. Bērnudārza būvniecību finansēja Siguldas pilsētas izpildkomiteja, kuras priekšsēdētāja Ausma Skripa, tika iedēvēta par bērnudārza krustmāti.

Savu skanīgo nosaukumu „Ābelīte” ieguva 2010.gada nogalē, kad Siguldas novada pašvaldība aicināja novadniekus izteikt ierosinājumus par Siguldas pilsētas pirmsskolas iestādes nosaukumu. Publiskajā aptaujā, kurā piedalījās turpat 300 novada iedzīvotāji, vairākums nobalsoja par „Ābelīti”.

Šobrīd bērnudārzu apmeklē 262 mazie siguldieši un iestādē darbojas 11 grupiņas. Katru gadu mācības pirmsskolas izglītības iestādē uzsāk vidēji 65 bērni, veidojot divas pirmās klasītes. Par mazajiem siguldiešiem rūpējas 22 pirmsskolas izglītības skolotājas, skolotājs logopēds, psihologs, divas mūzikas skolotājas, sporta skolotāja un tehniskais personāls 24 cilvēku sastāvā.

Uz satikšanos „Ābelītes” svētku dienā!

Informāciju sagatavoja:
Iestādes vadītāja
Kristīne Medne


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi