Sestdiena, 5. decembris
Šodien sveicam: Sabīne, Sarma, Klaudijs
Laika ziņas: Sigulda +3℃, D vējš 7.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2014-04-24
Amatu diena Siguldas 1.pamatskolā

17.aprīlī Siguldas 1.pamatskolā jau otro gadu pēc kārtas notika Amatu diena, kurā piedalījās Allažu, Mores un Siguldas 1.pamatskolas 7.-9.klašu skolēni. Pasākuma mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar dažādām profesijām, kā arī informēt par izglītības iespējām. Amatu dienu organizēja Siguldas 1.pamatskolas atbalsta biedrība sadarbībā ar Siguldas 1.pamatskolu, to atbalstīja Siguldas novada pašvaldība.

Pēc Amatu dienas atklāšanas aģentūras „Siguldas attīstības aģentūra” vadītāja Laura Konstante pastāstīja par tām jomām, kuras ir svarīgas Siguldas novadā un par kurām vērts domāt arī skolēniem, izvēloties savu nākotnes profesiju. Pēc tam skolēniem bija iespēja noklausīties profesiju pārstāvju stāstījumu, kā arī uzdot sev interesējošus jautājumus.

Amatu dienas lektori pārstāvēja dažādas jomas: par darbu būvniecībā pastāstīja Mārtiņš Pošeika, ar iespējām savu profesionālo dzīvi saistīt ar sportu iepazīstināja Zanda Abzalone. Par arhitekta profesiju rosināja domāt Zane Gatere, bet par plašajām darba iespējām, saistītām ar jurisprudenci, pastāstīja Laura Konošonoka. Skolēniem bija laba iespēja iepazīt dažādas profesijas un darbus, saistītus ar dabu: par mežsaimniecību pastāstīja Normunds Dzenis, par dārzkopību – Jānis Zilvers, par daiļdārzniecību un uzņēmējdarbību – Dace Laiva, bet Anda Andrušaite pastāstīja, ar ko nodarbojas vides inspektori. Ar darbu sabiedriskās ēdināšanas jomā iepazīstināja Valdemārs Jemeļjanovs („Reiņa Cafe”) un Sandra Matisone (bistro „Ņamma”), savukārt par darbu viesnīcā un tūrisma jomā kopumā pastāstīja Anita Isajeva. Savukārt par žurnālista darbu atraktīvi pastāstīja Ansis Bogustovs.

Visu profesiju pārstāvji atklāja sava darba plusus un mīnusus, tā palīdzot skolēniem labāk saprast, vai viņi vēlētos strādāt kādā no Amatu dienā izzinātajām profesijām.

Amatu dienā tika pārstāvētas arī divas skolas – Mālpils profesionālā vidusskola un Cēsu profesionālā vidusskola, kuru pārstāvji iepazīstināja ar iespējām apgūt namdara, mēbeļu galdnieka, elektriķa, inženierkomunikāciju tehniķa, ēdināšanas pakalpojumu speciālista un interjera noformētāja profesiju.

Amatu dienā uzzinātā informācija būs noderīga, skolēniem izvēloties savu nākotnes profesiju, tāpēc paldies visiem, kuri bija iesaistīti šīs dienas veiksmīgā norisē: skolas atbalsta biedrības pārstāvjiem – aktīvajiem vecākiem; lektoriem par ziedoto laiku, kā arī skolotājiem un skolēniem, kuri palīdzēja visas dienas garumā, lai Amatu diena izdotos! Paldies Siguldas novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu!

Informāciju sagatavoja:
Lāsma Konošonoka,
Siguldas 1.pamatskolas direktora vietniece ārpusstundu darbā


Plašāka fotogalerija


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi