Otrdiena, 14. jūlijs
Šodien sveicam: Oskars, Ritvars, Anvars
Laika ziņas: Sigulda +15.3℃, R vējš 2.6 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2014-05-19
Aivara Lapiņa fotogrāfiju un foto aparātu izstāde „Daba. Cilvēks. Mijiedarbība.”

Piektdien, 23.maijā, plkst.18.00 Siguldas pagasta Kutlūras namā notiks Aivara Lapiņa fotogrāfiju un foto aparātu izstādes „Daba. Cilvēks. Mijiedarbība.” atklāšanas pasākums.

Siguldas Novada svētku ietvaros, siguldieša Aivara Lapiņa foto izstāde ar dabas skatiem, sabiedrībā ievērojamu cilvēku portretiem un reportāžām no dažādām norisēm Siguldas novadā. Tā būs īpaša izstāde, kura uzrunās ikvienu interesentu, kuram svarīgs foto process un fotoaparātu vēsture, jo vienlaikus ar fotogrāfijām būs skatāma arī Aivara fotoaparātu kolekcija.

Dažkārt dabā valda tāds miers, ka, šķiet, viss ir pamiris – nekust pat ne smalkākais zāles stiebriņš. Taču tas ir visai maldīgs miers, jo katrā dzīvā zāles stiebriņā, ziedā, lapā un koka stumbrā rit dzīvība. To pašu var teikt arī par domās ieslīgušu cilvēku – viņa sirds nerimtīgi pukst, nepārtrauktā darbībā atrodas ikviena smadzeņu šūna. Šādā absolūtā klusumā un mierā kādam dzimst jauns skaņdarbs, kādam fantastiska ideja, kas pēc tam saviļņo un iedvesmo visu sabiedrību. Daba piedāvā pārsteigumus cilvēkam, cilvēks dabai un sabiedrībai, tā ir visu komponentu nepārtraukta mijiedarbība, kas rada notikumus un veido mūsu uzskatus.

Aivars Lapiņš dzimis 1955.gadā, izglītojies Lielvārdes, Ogres un Volgogradas mācību iestādēs. Jau kopš sestās klases pievērsies fotografēšanai. Pateicoties sava tēva Edgara profesionālajai darbībai, izskolojies par ekspertu-kriminālistu. Šī profesija Aivaram izvirzīja prasības padziļināti apgūt zināšanas par fotogrāfiju un tās tapšanas procesiem, un kļuva par viņa dzīves un darba neatņemamu sastāvdaļu. Ar fotografēšanu uz „tu” A.Lapiņš palika arī tad, kad pēc izdienes iekšlietu sistēmā devās pelnītā atpūtā: Aivara dzīvesbiedre darbojās žurnālistikā, un viņš bija tas, kurš devās līdzi Silvijai uz intervijām un pasākumiem Siguldā un kaimiņu novados, lai visu notiekošo iemūžinātu fotogrāfijās. Septiņos gados Aivara fotouzņēmumu arhīvā ir sakrājušies neskaitāmi tūkstoši foto, kurās redzami arī Latvijā un pasaulē atpazīstamu komponistu, mākslinieku, sportistu un politiķu portreti.

Izstāde apskatāma no 23.maija līdz 15.jūnijam darba dienās no plkst.10.00 līdz 19.00; sestdienās, svētdienās no plkst.10.00 līdz 14.00. Ieeja bez maksas.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi

       Jūlijs 2020