Pirmdiena, 13. jūlijs
Šodien sveicam: Margrieta, Margarita
Laika ziņas: Sigulda +18.7℃, R vējš 3.6 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2014-09-01
Noslēdzies novada skolēnu nodarbinātības projekts

Siguldas novada pašvaldība, sadarbojoties ar novada uzņēmējiem, šovasar jau piekto gadu īstenoja jauniešu nodarbinātības projektu, kura laikā iespēja strādāt un apgūt pirmās darba prasmes ir 13 līdz 19 gadus veciem jauniešiem: pirmkārt, tiem, kuru ģimenes atbilst kritērijiem, lai saņemtu pašvaldības sociālo palīdzību un kuru dzīvesvieta deklarēta Siguldas novadā. Pateicoties Siguldas novada Domes atbalstam, ar darbavietām tika nodrošināti visi novada skolēni pieteikšanās kārtībā, kuri atbilda noteiktajiem kritērijiem. Šogad Siguldas novada skolēnu nodarbinātības projektam tika izlietots vairāk nekā 61 000 eiro, no tiem apmēram 55 000 eiro no pašvaldības budžeta.

Nodarbinātības projektam pieteicās 319 novada skolēni vecumā no 13 līdz 19 gadiem, bet darba gaitas uzsāka 302 jaunieši – 17 skolēni dažādu iemeslu darbu atteica.

Darbavietas novada jauniešiem nodrošināja 20 Siguldas novada uzņēmēji, kā arī pašvaldības iestādes un struktūrvienības. Tradicionāli visvairāk darbavietu nodrošināja SIA „Vita Markets”, tomēr iepriecina, ka katru gadu skolēnu nodarbinātībā iesaistās arī jauni sadarbības partneri, šogad – SIA „Eleka”, SIA „Vietu lietas”, SIA „Reksteh”. Arī SIA „J.D.&CO” iesaistījās projektā ne tikai ar SPA viesnīcu „Ezeri”, bet arī ar viesnīcu „Sigulda”.

“Piedāvājot iespēju jauniešiem vasaras brīvlaikā strādāt, darba devēji palīdz skolēniem iegūt pirmo darba pieredzi un darba iemaņas, kā arī var vienkāršākos darbos aizvietot darbiniekus, kuri dodas atvaļinājumā, protams, ka darba vadītājam ir nopietns uzdevums – palīdzēt izskaidrot un sagatavoties, tādēļ uzņēmēji labprātāk vēlas skolēnus nodarbināt nevis divas nedēļas, bet mēnesi. Skolēnus, kuri iepriekšējos gados labi strādājuši, uzņēmēji labprāt pieprasa atkārtoti,” stāsta Siguldas novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Sandra Ķirule.
 
 
2010.gads
2011.gads
2012.gads
2013.gads
2014.gads
Nodarbināto skolēnu skaits
118
172
254
283
302
Darbavietu skaits
11
17
27
28
 
Uzņēmēju skaits
11
16
19
20
20
SND struktūrvienību skaits
-
1
8
8
8
Finansējums
9066,54 EUR
17785,90 EUR
36939,18 EUR
49148,84 EUR
61 500 EUR
 
(55000 EUR + NVA finansējums 6500 EUR)*
dati tiks precizēti
Skolēnu darba laiks
Divas nedēļas
Divas nedēļas
Skolēni pārsvarā strādā mēnesi
Gandrīz visi skolēni strādā mēnesi
Gandrīz visi skolēni strādā mēnesi

 

Siguldas novada pašvaldība skolēnu nodarbinātības projektu uzsāka īstenot 2010.gadā – laikā, kad valstī valdīja krīze, ģimenes daudz asāk izjuta dažādas sociālas problēmas, tādēļ pašvaldības atbalsts, radot iespējas skolēniem nopelnīt, papildus tam mācot pirmās darba iemaņas, bija nozīmīgs. Šī gada pavasarī arī Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) uzsāka īstenot skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumu, iesaistot darbā 15 līdz 20 gadus vecus jauniešus. Lai ekonomētu pašvaldības līdzekļus, arī Siguldas novada pašvaldība noslēdza līgumu ar NVA, tādējādi 63 skolēniem, kas strādāja pašvaldības struktūrvienībās un iestādēs, 50% no darba algas apmaksāja NVA. Siguldas novada pašvaldība pateicas NVA Siguldas filiāles darbiniecei Santai Brauerei un visiem kolēģiem, kuri palīdzēja projektu īstenot!

“Turpmāk jādomā, kā iespēju robežās rast risinājumus, kā samazināt administratīvo slogu, visām skolēnu nodarbinātībā iesaistītajām institūcijām, veidojot efektīvu sadarbības tīklojumu, lai vecākiem atvieglotu rūpes, kas saistītas ar nodokļu nomaksu, atvieglojumiem par apgādā esošajiem bērniem. Šī nav tikai pašvaldības kompetence, tādēļ septembrī, noslēdzoties šī gada nodarbinātības pasākumam, plānojam dažādu jomu un iestāžu speciālistu tikšanos un pieredzes apmaiņu,” projekta pilnveides iespējas iezīmē S.Ķirule, piebilstot, ka pilns pārskats par Siguldas novada pašvaldības un uzņēmēju īstenoto skolēnu nodarbinātības projektu tiks publiskots septembra vidū, kad tiks saņemti pēdējie finanšu un darba laika uzskaites dokumenti.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi

       Jūlijs 2020