Pirmdiena, 1. jūnijs
Šodien sveicam: Biruta, Mairita, Bernedīne
Laika ziņas: Sigulda +10.4℃, ZA vējš 3.3 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Pasākumi

Zinaīdas Ceskes jubilejas izstāde „Mana daba” Siguldas pils kompleksā

21. septembris - 31. oktobris

Piektdien, 21.septembrī, plkst.17.00 Siguldas pils kompleksa dārzā tiks atklāta mākslinieces, siguldietes, Zinaīdas Ceskes jubilejas izstāde „Mana daba”. 12 lielformāta gleznas, kas tapušas šajā vasarā būs apskatāmas no 21.septembra līdz 30.oktobrim 24 stundas diennaktī.

Ar šīm gleznām māksliniece vēlējusies pateikt to, ka daba ir dzīva un Visums ir dzīvs un nav kaut kas ārpus mums eksistējošs, un ka viss šajā pasaulē gan mūsos, gan Visumā atrodas nepārtrauktā kustībā, ik mirkli pārveidojoties. Viss ir dzīvs. Notiek daudzveidīgo dabas formu, no kurām viens ir arī cilvēks, attiecības: līdzāspastāvēšana, savienošanās, atdalīšanās. Dzīvība ir svētums, tai piemīt vislielākais skaistums un slavinājums. Katrā no mums ir apzinātais un neapzinātais „Es”, kas tiecas savienoties ar saviem pirmsākumiem, instinktiem. Bet instinkts – tā ir spēja dzīvot, saglabāt dzīvību un sevi, taču, tikai iepazīstot citus un tos arī pieņemot, tas ir veids, kā būt.

Gleznās attēlota mākslinieces apzināta pieredze, kas iegūta, nopietni nodarbojoties ar biodeju (Biodanza) – izpausmi un metodi, kura ļauj piekļūt dziļākām zināšanām par sevi un dzīvi. Gleznas tapušas, it kā izdejojot dzīvi ar otu rokās. Šī ir siguldietes Zinaīdas Ceskes, jubilejas izstāde – mākslinieces 23.personālizstāde, kas tapusi ar Siguldas novada Kultūras un izglītības projektu konkursa atbalstu.

 

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pasākumi

       Jūnijs 2020       
12 345 6 7
89 1011121314
1516171819 20 21
2223242526 27 28
2930