Svētdiena, 25. oktobris
Šodien sveicam: Beāte, Beatrise
Laika ziņas: Sigulda +11.4℃, D vējš 3 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Pasākumi

Tautas lietišķās mākslas studiju „Sigulda” un „Vīgrieze” izstāde kultūras centrā „Siguldas devons”

14. janvāris - 10. februāris

Siguldas novada TLMS „Sigulda” un „Vīgrieze” 2019.gadu uzsāk ar kopīgu izstādi „Viena ceļa gājēji” un šis ir laiks, kad ne tikai tiek plānotas jaunas lietas, bet arī pavērsts skats uz iepriekšējā gadā piedzīvoto – XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki un Latvijas simtgade ir pagājušā gada nozīmīgie notikumi, kuros līdzdarbojušās arī abas studijas.

TLMS „Sigulda” dibināta 1961.gadā un šobrīd studijā darbojas 12 dalībnieces, kuras galvenokārt ir pievērsušās aušanai. Kopš 1983.gada TLMS „Sigulda” vadītāja ir Astrīda Freimane.

Savukārt TLMS „Vīgrieze” ir dibināta 1972.gadā un tajā ir 20 dalībnieces, kuras auž, izšuj, ada un darbu tapšanā nebaidās izmēģināt netradicionālas tehnikas. 2018.gada rudenī TLMS „Vīgrieze” uzsāka sezonu ar jaunu vadītāju Sandru Kanču.

Katrai studijai ir savs darbošanās stils un raksturs, vienai otru lieliski papildinot. Draudzīga līdzās pastāvēšana un līdzdarbošanās, kā arī mācīšanās vienam no otra dod sekmīgus rezultātus. Abu studiju rokraksts ir veidojies daudzu gadu garumā un ikviena vadītāja, un ikkatra dalībnieka ieguldījums ir redzams studiju dalībnieču daudzveidīgajos darbos. Tā tas ir arī abu Siguldas studiju kopīgajā izstādē „Viena ceļa gājēji”, kurā ir daudzveidīgs izstādīto darbu klāsts, jo eksponēti ne tikai austi, bet arī adīti, izšūti un tamborēti studiju dalībnieču darbi, kas gaida skatītāju vērtējumu.

Šī ir abu studiju otrā kopīgā izstāde. 1995.gada pavasarī Siguldas pilsētas bērnudārza zālē bija skatāma Siguldas pagasta Tautas lietišķās mākslas pulciņa un TLMS „Sigulda” izstāde ar bagātīgu jostiņsegu, šatiersegu un austu galdsegu klāstu.

Ieeja – bez maksas.

Pasākumi