Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Sestdiena, 4. decembris
Šodien sveicam: Baiba, Barbara, Barba
Laika ziņas: Sigulda -6.4℃, D vējš 1.7 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Mores kauju 76. gadskārtas atceres pasākums Mores pagastā

26. septembris 12.00

Sestdien, 26. septembrī, Mores pagastā, Latviešu leģionāru brāļu kapos, norisināsies Otrā pasaules kara Mores kauju 76. gadskārtas atceres pasākumi.

No plkst. 12.00 līdz 13.30 Mores kauju muzejā ikviens aicināts uz sarunām, diskusiju un viktorīnu “Iepazīsti Mores kaujas…” kopā ar Zemessardzes 27. Kājnieku bataljona galveno virsseržantu Jāni Liepkalnu. Jauniešiem būs iespēja iepazīt Mores kauju vēsturi, saskatīt vēsturiskās likumsakarības un noslēgumā pārbaudīt savas zināšanas par Latvijas vēsturi. Pēc viktorīnas plkst. 13.30 norisināsies jauniešu gājiens no Mores kauju muzeja līdz Mores kauju piemiņas parkam.

Plkst. 13.00 pie Roznēnu ozola notiks piemiņas svētbrīdis ar ziedu nolikšanu. Svētbrīdī klātesošos svinīgi uzrunās kapelāns Raimonds Krasinskis, savukārt Latvijas valsts himna skanēs Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra pavadībā. Plkst. 14.00 Mores kauju piemiņas parkā notiks atceres pasākums; tā laikā varēs nolikt ziedus pie piemiņas sienas un Mores kauju varoņa, 1. rotas komandiera, Viestura ordeņa kavaliera, virsleitnanta Rolanda Kovtuņenko piemiņas zīmes.

Plkst. 14.45 ikvienam būs iespēja mieloties ar siltām karavīru pusdienām, ko sarūpēs Latviešu Virsnieku apvienība un Zemessardzes 27. Kājnieku bataljons. Savukārt plkst. 15.00 pie kopīga ugunskura notiks sadziedāšanās ar Latvijas Nacionālo karavīru biedrības kori “Tēvija” un Siguldas novada senioru amatiermākslas kolektīviem.

Plkst. 15.30 kopā ar Jaunsardzes centra 5. novada nodaļas vadītāju Andi Ābelīti gan maziem, gan lieliem būs iespēja piedalīties sportiskās šķēršļu trasēs Mores kauju piemiņas parkā. Dienas noslēgumā Mores estrādē plkst. 17.00 izskanēs Kristīnes Šomases koncerts “Kad visapkārt krāsas vien” (lietus laikā koncerts norisināsies Mores pagasta Tautas namā).

Mores kaujas, kas 1944. gada septembrī norisinājās Morē, bija vienas no smagākajām Otrā pasaules kara kaujām Latvijas teritorijā, un tām bija izšķiroša nozīme Latvijas vēsturē. Atceres pasākumu Mores pagastā organizē Latviešu Virsnieku apvienība, Siguldas novada pašvaldība un Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija.

Visas dienas garumā interesentiem būs iespēja apmeklēt Mores kauju muzeju bez maksas.


 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pasākumi