Ceturtdiena, 22. aprīlis
Šodien sveicam: Armands, Armanda
Laika ziņas: Sigulda +10.8℃, DR vējš 5.9 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Brīvdabas izstāde “Gadskārtu svētki – Meteņi – jauna gada sākums” Turaidas muzejrezervātā

6. februāris - 28. februāris

Februāris ir gadskārtu svētku – Meteņu – laiks, kad tiek pavadīta ziema un sākas pavasara gaidīšana, tiek mesti laika meti jaunam darbu ciklam līdz pavasara Lielajai dienai. Lai arī šogad valstī noteikto ierobežojumu dēļ kopīga Meteņu svētku svinēšana Turaidā netiek rīkota, tomēr līdz 28. februārim ir iespēja apmeklēt brīvdabas izstādi “Gadskārtu svētki – Meteņi – jauna gada sākums”. Individuāli vai vienas mājsaimniecības robežās, apmeklētāji aicināti izzināt Meteņdienas tradīcijas, aktīvi dažas no tām izspēlējot Turaidā. Pašiem būs iespēja dzīt kurmjus, iegūt tradicionālā ēdiena slokatņa recepti, iemācīties Meteņa dziesmu un danci, vizināties no kalna un lēkt bagātīgajās kupenās, kā arī, vērojot sniegoto ainavu, baudīt līdzpaņemtos pīrāgus vai sviestmaizes.

Apmeklētāji aicināti līdzi ņemt ragaviņas vai citus rīkus, ar kuriem vizināties no kalniņa Dziesmu dārzā, jo viena no tradīcijām Meteņos ir tālu braukt, lai vairotu zemes auglību.

Tāpat apmeklētājiem, nofotografējoties pie izkārtnes ar Meteņa maskotajiem vecīšiem un ievietojot bildes savā Facebook profilā, būs iespēja piedalīties loterijā, kurā varēs laimēt vērtīgas balvas no Turaidas muzejrezervāta.

Izstādi papildina īsfilmiņas no dažādos gados uzņemtiem mirkļiem Meteņdienā Turaidā, kuras varēs skatīt viedtālruņos, izmantojot QR kodu. Piedāvāta tiks arī Meteņa pastkarte, kurā apvienoti visi QR kodi vienuviet, lai dziedāt, dejot, īstos vārdus zināt, kurmjus dzenot prom no dārza, un slokatni izcept varētu katrs savās mājās.

Turaidas muzejrezervāts jau vairāk nekā 30 gadus organizē latviešu gadskārtu svētku svinēšanu, iesaistot tradīciju izzināšanā interesentus no Latvijas un arī apmeklētājus no citām valstīm. Turaida ir viena no pirmajām kultūrvietām, kur plašs skatītāju loks tiek aicināts iesaistīties arī Meteņdienas norisēs.

Ieejas maksa Turaidas muzejrezervāta brīvdabas teritorijā – no 0,70 līdz 1,15 eiro. Apmeklējot muzejrezervātu, iedzīvotāji aicināti ievērot drošības pasākumus!

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pasākumi

       Aprīlis 2021       
12 3 4
56 78910 11
12131415161718
19 20 212223 24 25
2627282930