Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Svētdiena, 20. jūnijs
Šodien sveicam: Rasma, Rasa, Maira
Laika ziņas: Sigulda +19.2℃, D vējš 3.4 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Kampaņa “Viegla šķirošanās” – elektrotehnikas nodošanas akcija atkritumu pieņemšanas laukumā “Zemdegas”

1. maijs - 31. maijs

AS “Latvijas Zaļais punkts” un vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar Siguldas pilsētas SIA “Jumis” kampaņas “Viegla šķirošanās” laikā aicina Siguldas novada iedzīvotājus piedalīties nolietotās un vairs nevajadzīgās elektrotehnikas šķirošanas akcijā, kas līdz 31. maijam notiek šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā “Zemdegas”. Visi, kuri akcijas laikā uz laukumu nogādās savu nokalpojušo tehniku, piedalīsies izlozē par dažādām balvām.

Akcijā iedzīvotāji var nodot gan lielo sadzīves tehniku, tai skaitā ledusskapjus, veļas mašīnas, plītis, trauku mazgājamās mašīnas, gan arī mazo tehniku, piemēram, mikroviļņu krāsnis, blenderus, elektriskos svarus, fēnus, virtuves kombainus un citas ierīces, kā arī papildus kopā ar elektroniku var nodot uzkrātās baterijas un akumulatorus.

Visa akcijas laikā nodotā tehnika tiks uzskaitīta, lai pārspētu pērn īstenotās kampaņas “Elektronikas šķiratlons” rezultātu, kad tika sašķirotas vairāk nekā 410 tonnas iekārtu. Pēc akcijas norises visa tehnika tiks novirzīta otrreizējai pārstrādei. Lai to nodrošinātu, elektroiekārtas šķirošanas laukumā ir jānovieto tikai tām paredzētajā vietā un tām ir jābūt neizjauktām, piemēram, ledusskapim jābūt ar kompresoru, televizoram – ar kineskopu, datoram – ar mātes plati un citām komponentēm.

“Latvijas Zaļais punkts” atgādina, ka visa veida nolietotās un nederīgās sadzīves un elektrotehnikas iekārtas tiek klasificētas kā videi kaitīgie atkritumi, jo tās var saturēt videi un cilvēkam bīstamas vielas. Ja baterijas vai elektroiekārtas netiek nodotas otrreizējai pārstrādei, tās, nokļūstot apkārtējā vidē, var radīt toksisku piesārņojumu, kas kaitē gan dabai, gan cilvēku veselībai. Elektroiekārtas un baterijas satur virkni bīstamu ķīmisku vielu, piemēram, svinu, kadmiju, alvu, dzīvsudrabu un citas vielas.

Ņemot vērā Latvijā spēkā esošos Covid-19 dēļ noteiktos piesardzības pasākumus, ierodoties šķirošanas laukumā, iedzīvotāji aicināti ievērot distancēšanos un ierobežojumus attiecībā uz pulcēšanos. Tāpat pēc laukuma apmeklējuma rūpīgi jānomazgā rokas vai jāveic to dezinfekciju.

Kampaņu “Viegla šķirošanās” organizē AS “Latvijas Zaļais punkts”, SIA “Eco Baltia vide” un “Maxima Latvija” sadarbībā ar partneriem, un tās notiek vairāk nekā 30 novados visā Latvijā. Papildu informācijas par akcijas norisi pieejama Latvijas Zaļā punkta tīmekļa vietnē www.zalais.lv.

Informāciju sagatavoja:
SIA “Eco Baltia vide” Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
Alise Zvaigzne

Pasākumi

       Jūnijs 2021