Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Trešdiena, 20. oktobris
Šodien sveicam: Leonīds, Leonīda
Laika ziņas: Sigulda +11.1℃, DR vējš 7 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Izdevuma “Anšlava Eglīša dzīve trijās burtnīcās” atklāšana Inciema torņa ēkā

22. septembris 17.00

22. septembrī plkst. 17.00 Inciema torņa ēkā Anšlava Eglīša ielā 5, Inciemā, norisināsies izdevuma “Anšlava Eglīša dzīve trijās burtnīcās” atklāšanas svētki. Izdevuma katrā burtnīcā aprakstīta Anšlava Eglīša dzīve trīs laika nogriežņos – bērnībā, jaunībā un svešumā (dzīve Amerikā).

Izdevuma atklāšanas svētkos plānota arī literatūrzinātnieka, Latvijas Universitātes emeritētā profesora un latviešu dzejas un literāro procesu pētnieka Viestura Vecgrāvja stāstījums par Anšlavu Eglīti, kā arī mākslinieka Vitolda Kucina stāstījums par izdevuma tapšanu.

Izdevumi veidoti sadarbībā ar Turaidas muzejrezervātu un ir daļa no Anšlavam Eglītim veltītās ekspozīcijas “anšlavs eglītis. jaunais cilvēks”, kas tiks atklāta šī gada oktobrī Inciemā. Gan šie izdevumi, gan ekspozīcija ļaus tās apmeklētājiem tuvāk iepazīties ar rakstnieka dzīves gājumu.

Topošajā digitālajā ekspozīcijā Inciema torņa ēkā apkopota ar Eglīša dzimtu un apkārtni saistītā daiļliteratūra. Inciemā A. Eglītis pavadījis savas jaunību dienu vasaras un aprakstījis tās grāmatā “Pansija pilī”. Ekspozīcijas atklāšanas plānot šogad, atzīmējot Anšlava Eglīša 115 gadu jubileju. Anšlava Eglīša kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšana un digitālās ekspozīcijas izveide top sadarbībā ar Turaidas muzejrezervātu.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pasākumi