Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Ceturtdiena, 2. decembris
Šodien sveicam: Meta, Sniedze
Laika ziņas: Sigulda -4.1℃, DA vējš 4.2 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Tiešsaistes konference “Garīgās veselības veicināšana skolās” straumēta no kultūras centra “Siguldas devons”

19. oktobris 10.00

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un rūpējoties par dalībnieku drošību un veselību, ir veiktas izmaiņas konferencē “Garīgās veselības veicināšana skolās”, kas notiks 19. oktobrī plkst. 10.00–14.00 kultūras centrā “Siguldas devons”. Klātienē konferenci nevarēs apmeklēt, taču tā tiks straumēta no kultūras centra “Siguldas devons” Latvijas sabiedrisko mediju ziņu portālā www.lsm.lv un organizācijas Facebook lapā. Saite uz konferences tiešraidi pieejama šeit, pieslēgšanās tiks atvērta neilgi pirms konferences sākuma.

“Garīgās veselības veicināšana skolās” ir zinātniski pārbaudīta programma bērniem no pirmsskolas līdz vidusskolai, ieskaitot atbalstu skolotājiem un vecākiem. Programmas īstenošana un pārbaude 2020./2021. mācību gadā notika uz Covid-19 pandēmijas ierobežojumu fona.

Konferences programma

Konferences moderatore – Eva Johansone

Nacionālā nostāja personības attīstības un garīgās veselības veicināšanā izglītības sistēmā. Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece

Visa novada iesaiste programmas īstenošanā. Siguldas novada pašvaldības priekšsēdētaja vietniece Līga Sausiņa

Latvijas vecāku organizācijas Mammamuntetiem.lv vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa par vecāku attieksmi pret skolēnu personības attīstību skolās

Garīgās veselības veicināšana skolās – programmas saturs, efektivitāte un materiālu pieejamība. LU profesore Baiba Martinsone un asociētā profesore Ieva Stokenberga

Paneļdiskusija par pieredzi dalībā programmā “Garīgās veselības veicināšana skolās” no skolas direktora, vecāka un pedagoga perspektīvas. Siguldas valsts ģimnāzijas direktors, Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas prezidents, LU vadībzinātnes doktors Rūdolfs Kalvāns; RSU Sabiedrības veselības institūta direktore, asociētā profesore Anda Ķīvīte-Urtāne; Siguldas pilsētas vidusskolas skolotāja un direktora vietniece mācību darbā Elīna Apsīte.

Viedokļu līderi par izglītības iestāžu lomu bērnu garīgās veselības veicināšanā un visu pušu iesaistīšanos bērnu/skolēnu personības attīstībā, un pedagogu izdegšanas mazināšanā.

Noslēgumā apzinātības moments un iedvesma.

Latvijā starptautisko zinātnisko Erasmus + projektu īsteno Latvijas Universitāte, profesores Baibas Martinsones vadībā un partnerībā ar Siguldas novada pašvaldību. Projekta mērķis ir izveidot pierādījumos balstītu garīgās veselības veicināšanas programmu izglītības iestādēm un izstrādāt rekomendācijas izglītības politikas veidotājiem. Garīgās veselības veicināšanas pieejas efektivitāte tiek pārbaudīta arī Itālijā, Horvātijā, Grieķijā, Portugālē un Rumānijā, kas ir projekta partnervalstis. Programmu veido nodarbību plāni, skolēnu, pedagogu, vecāku un politikas veidotāju rokasgrāmatas par trīs garīgās veselības stūrakmeņiem – sociāli emocionālo prasmju attīstīšanu, dzīvesspēka veicināšanu un uzvedības problēmu riska mazināšanu.

Papildu informācija pieejama, rakstot uz e-pasta adresi inga.supe@lu.lvvineta.inberga@gmail.com vai baiba.martinsone@lu.lv.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pasākumi