×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Otrdiena, 4. oktobris
Šodien sveicam: Modra, Francis, Dmitrijs
Laika ziņas: Sigulda +6.8℃, Z vējš 5.5 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Lielformāta gaismas skulptūras un gaismu instalācijas “Visu sasienu saules stariņiem” Siguldas pils kvartālā

15. decembris - 15. janvāris

Ziemassvētki ir laiks, ko pavadām vistuvāko un mīļāko cilvēku lokā, gūstam mierpilnas emocijas un ticam brīnumiem. Šajā gadā Siguldas pils kvartālā ar pieciem Ziemassvētku lielformāta mākslas gaismas objektiem būs iespēja “izdzīvot” paaudžu paaudzēs iemīļotu svētku dzejoļu motīvus, kas radīs ģimenisku bērnības sajūtu. Gaismas un skaņas instalācijas Siguldas pils kvartālā, ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus, varēs aplūkot no 15. decembra līdz 15. janvārim.

Galvenais šī gada Siguldas pils kvartāla Ziemassvētku sveiciena motīvs saistīts ar visģimeniskākajiem svētkiem un ticību brīnumiem, kad bērni pie eglītes, saņemot dāvaniņas, skaita paaudžu paaudzēs iemīļotus pantiņus. Piecu Ziemassvētku pantiņu motīvi caurvīs visu Siguldas pils kvartāla gaismas objektu stāstu. Pie katra gaismas objekta būs iespēja ieklausīties dabas skaņās un dzejolīša lasījumā. Būs “Sietiņš” ar kristāla zvārgulīšu skaņu, “Leduspuķe”, ko pavadīs vēja skaņa, “Mēness” ar attālām suņu rejām un gurkstoša sniega skaņu, “Slidkalniņš” ar bērnu čalām, bet pie “Lelles un zirdziņa” varēs sajust tirgus kņadu tai raksturīgā skanējumā.

“Gaismas stāsta nosaukums “Sasienu visu saules stariņiem” nav izvēlēts nejauši. Tās ir rindas no Aspazijas dzejoļa “Nebēda”, kas arīdzan būs dzirdams pils dārzā. Un tas precīzi raksturo mūsu sajūtu šajā ziemā – uzkrāt sevī sauli, kad tā spīd spoži, un izmantot to dienās, kad tumsas ir vairāk nekā gribētos un līdz pavasarim un pandēmijas beigām vēl tālu,” stāsta PA “Siguldas Attīstības aģentūra” direktore Dace Preisa.

Ziemassvētku lielformāta mākslas gaismas un skaņas objektu autore ir māksliniece Iveta Šmita, savukārt bērnības dzejoļus ierunājis aktieris Jānis Āmanis.

Lielformāta mākslas gaismas objekti, ievērojot visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības nosacījumus, Siguldas pils kvartālā būs apskatāmi no 15. decembra līdz 15. janvārim gan diennakts tumšajā, gan gaišajā laikā.

Aicinām iedzīvotājus šajos Ziemassvētkos pavadīt laiku savas ģimenes lokā un pastaigās svaigā gaisā atrast vēl neatklātu dabas taku no tūrisma kampaņas “Vienmēr ir, kur iet”. Plašāka informācija par kampaņu un pastaigu maršrutiem apskatāma šeit.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pasākumi