×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Otrdiena, 4. oktobris
Šodien sveicam: Modra, Francis, Dmitrijs
Laika ziņas: Sigulda +6.8℃, Z vējš 5.5 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Vladimira Tjurina piemiņai veltīta izstāde “Pro et contra” Siguldas Jaunās pils salonā

7. janvāris - 06. februāris
 
No 7. janvāra Siguldas Jaunās pils salonā apskatāma Vladimira Tjurina fotomākslas izstāde “Pro et contra”. V. Tjurins ar fotomākslu aizrāvies kopš 15 gadu vecuma, tā kļuva par viņa aicinājumu un profesiju visa mūža garumā. Izstāde ar mākslinieka moto “Pro et contra” ir piemiņa siguldietim, mūsu laikabiedram.

Vladimirs Tjurins dzimis 1953. gadā Siguldā. V. Tjurins beidzis Kultūras darbinieku tehnikuma Kinofoto klubu vadītāju fakultāti. Bijis Latvijas Fotomākslinieku savienības biedrs un šīs savienības Siguldas nodaļas vadītājs. IGE TV modeļu aģentūras meitenēm veidojis TV portfolio.

17 gadus bijis fotogrāfs Latvijas Lopkopības un veterinārijas zinātniski pētnieciskajā institūtā. Vēlāk Vladimirs Tjurins bija zināms kā Siguldas fotogrāfs savā mazajā fotosalonā. Paralēli maizes darbam, kāzu, sadzīves notikumu, dokumentu foto, viņš attīstīja savu talantu, iedziļinoties fotomākslas nebeidzamajās iespējās. Jaunas iespējas šajā mākslas veidā (foto procesā, attēlu apstrādē) pavēra digitālās tehnikas ienākšana. V. Tjurins aizrautīgi apguva šo jauno realitāti, viņu fascinēja iespēja ar pāris datora darbībām panākt vēlamo rezultātu.

Daba, portreti, akti, klusās dabas, sirreālas ainavas gan krāsu, gan melnbaltajās fotogrāfijās tikuši izstādīti grupu izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs.

2013. gadā V. Tjurins sarīkoja savu pirmo personālizstādi dzimtajā Siguldā.

V. Tjurins piedalījies starptautiska fotoplenēra, veltīta Latvijas fotogrāfijas pamatlicējam Mārtiņam Bucleram, organizēšanā 20. gadsimta astoņdesmitajos gados.

Viņš rosināja M. Buclera pieminekļa izveidi Siguldā, ko realizēja Fotomākslinieku savienība.

1997. gadā Latvijas foto kolekcija saņēma pirmo vietu pasaulē klubu kolekciju jomā. V. Tjurina darbi arī bija šīs kolekcijas sastāvā. Joprojām kauss atrodas Austrijā, Lincā, jo savulaik pietrūka līdzekļu, lai aizbrauktu uz apbalvošanas ceremoniju.

Izstādes Siguldas Jaunās pils mākslinieku Salonā apskatāma līdz 6. februārim, Siguldas Jaunās pils darba laikā – no otrdienas līdz piektdienai no plkst. 10.00 līdz 17.00 un brīvdienās no plkst. 10.00 līdz 18.00.

Ieeja izstādē iekļauta pils apmeklējuma cenā. Ieejas maksa Siguldas Jaunajā pilī ir 4,50 eiro, bet studentiem, skolēniem un pensionāriem – 2,50 eiro, apmeklētājiem arSiguldas novada ID karti – 1 eiro.

Izstādes apmeklētāji aicināti ievērot visus valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības pasākumus.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pasākumi