×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Pirmdiena, 3. oktobris
Šodien sveicam: Elza, Ilizana
Laika ziņas: Sigulda +5.1℃, ZA vējš 2.9 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Pētera Sidara personālizstāde “Iztrūkstošais skats ainavā” kultūras centrā “Siguldas devons”

29. jūnijs - 27. jūlijs

Līdz 27. jūlijam kultūras centrā “Siguldas devons” būs skatāma mūžīgā eksperimentētāja Pētera Sidara personālizstāde “Iztrūkstošais skats ainavā”.

Pēteris Sidars kā mākslinieks katru sastapto materiālu redz un sajūt pilnīgi citādāk, viņš vienmēr saredz elementu potenciālu mākslā. Unikāls mākslinieks gan Latvijā, gan pasaulē, bieži savos darbos un instalācijās uzdrīkstoties un apsteidzot laikmetīgo mākslu arī pasaulē.

Par šo izstādi mākslinieks saka: “Ainava ir redzesloks. Ainava, kas atkarībā no vietas, manā darba instalācijā veido ziedošu pļavas lauku. Savos jaunajos darbos es aicinu skatītāju iziet no ikdienas un iekļūt jaunā plašumā, jaunās emocionālās kombinācijās. Manuprāt, abstraktās gleznas ir kombinācijas priekš emocijām. Kad es skatos uz cilvēkiem, dabas ainavām, pilsētas skatiem, manā iztēlē viss atspoguļojas abstraktajās vīzijās. Tā ir sava veida meditācija ar dabā sastapto, kā arī tām iztēles kaislībām, kas rosās manā mākslinieka prātā.”

Pēteris Sidars ir mākslinieks, kurš savos radošajos eksperimentos nav konservatīvs un nebaidās lietot visdažādākos materiālus, pielāgojot tos citiem neierastos veidos. Pēteris Sidars vienmēr pievērš uzmanību krāsai, formai un struktūrai – vispirms tekstilā un tekstilšķiedrā, tad konstruktoru detaļās, vēlāk vara stieplēs, stikla šķiedrā, kūdras podiņos, karstajā līmē, plastmasas sakausējumos, putnu spalvās, čūsku ādās, vārnu ekskrementos, plastmasas salmiņos un pat krāsainos pudeļu korķīšos.

Pēteris Sidars (1948) ir mācījies Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā, turpinājis studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļā. Kopš 1976. gada regulāri piedalās izstādēs Latvijā un ārzemēs, rīkojis virkni personālizstāžu Latvijā. Ir ieguvis starptautiskus apbalvojumus mākslas festivālos, biennālēs, konkursos, simpozijos Ķīnā, Taivānā, Itālijā, Polijā, Beļģijā, Japānā, Šveicē, Francijā, Meksikā, Lielbritānijā, Nīderlandē, Dānijā, ASV un citviet. Vairāku profesionālo organizāciju – Latvijas Mākslinieku savienība, “ALMA” (ASV), “FITMA” (Taivāna) – biedrs. Autora darbi atrodas gan Latvijas Nacionālā mākslas muzejā, gan Latvijas Mākslinieku savienības muzeja krājumā, kā arī citos muzejos un privātkolekcijās Latvijā un ārvalstīs.

 Izstāde apskatāma no otrdienas līdz piektdienai no plkst. 11.00 līdz 18.00, sestdienās no plkst. 10.00 līdz 16.00 un svētdienās no plkst. 11.00 līdz 15.00.  Ieeja izstādē 2,50 eiro, arSiguldas novada ID karti tiek piemērota 20% atlaide. Mākslai draudzīgā diena – otrdiena –, kad ieejas biļetei tiek piemērota 50% atlaide.

Izstāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/Latvijas Autoru apvienības, Depozīta punkta un Siguldas Novada pašvaldības atbalstu.

Pasākumi