×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Pirmdiena, 15. augusts
Šodien sveicam: Zenta, Dzelde, Zelda
Laika ziņas: Sigulda +28.1℃, DA vējš 3.8 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Vasaras pilnbriedam veltītā izstāde Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma koprades laboratorijās

21. jūnijs - 30. jūnijs

Radot svētku noformējumu, Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma koprades laboratorijās skatāma svētku laikam atbilstoša un koša ekspozīcija. Tajā varēs uzzināt tradicionālās Līgo un Jāņu svētku tradīcijas siera un vainagu siešanā, kā arī atgādināt sev kādu tautasdziesmu.

Vienā no namiņiem iespējams smelties iedvesmu dažādu formu vainagu darināšanai un uzzināt, kāda ir vainaga nozīme. Turpat var iepazīties ar dažām no jāņuzālēm, lai, pļavā brienot, varētu atrast gan birztalu nārbuli, gan asinszāli un rudzupuķi – šādi Jāņu vainagi sanāks koši kā vēl nekad.

Tie, kas vēlas iemācīties kādu skaistu tautasdziesmu, aicināti ieskatīties blakus esošajā smaržīgā siena zārdā. Savukārt citā namiņā uz jāņuzāļu izpēti aicina māksliniece Sindija Mačtama un Rīgas valstspilsētas pašvaldības Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”. Grafiskā dizaina izstāde “Jāņuzāles” iepazīstina ar vasaras saulgriežu maģiju un dažādiem rituāliem. Noskenējot izstādes darbiem pievienotos QR kodus, iespējams uzzināt gan par siera siešanu, gan ugunskuru veidiem un ūdens nozīmi saulgriežu rituālos – par visu, kas palīdzēs katram padarīt savus svētkus krāšņākus. 

Jāņus košus dara daudzas no mums zināmajām tradīcijām, tomēr viena no svētku būtiskākajām sastāvdaļām ir zāļu vainagi. To darināšanas tradīcijas vienmēr ir valdzinājušas etnogrāfi Indru Čeksteri. Jau pavisam drīz ar Siguldas pašvaldības atbalstu dienasgaismu ieraudzīs viņas grāmata “100 vainagi Latvijai. Latvijas vasaras saulgriežu vainagi”, bet izstādes laikā jau tagad ir iespēja lasīt 22 novadnieku stāstus par viņiem īpašajiem vainagiem. Šo ekspozīcijas sadaļu krāšņo arī vainags, kurā ievītas visas stāstos minētās jāņuzāles. Aicinām apmeklēt ekspozīciju, lai noskaidrotu, vai vari tās atpazīt.

Vasaras pilnbriedam veltītā izstāde koprades laboratorijās būs skatāma līdz pat jūnija beigām, tomēr aicinām to apmeklēt jau tagad! Lai svētki izdodas aizraujoši!

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pasākumi