×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Ceturtdiena, 20. jūnijs
Šodien sveicam: Rasma, Rasa, Maira
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Laimas Dabertes, Baibas Aļļes-Šmites un Anetes Bajāres-Babčukas izstāde “Piezīmes” Siguldas Jaunās pils salonā

28. jūlijs - 04. septembris

Līdz 4. septembrim Siguldas Jaunās pils salons piedāvā iespēju aplūkot trīs mākslinieču – Anetes Bajāres-Babčukas, Laimas Dabertes un Baibas Aļļes-Šmites – izstādi “Piezīmes”.

Izstādē ir skatāmas mākslinieču pēdējo 3 gadu laikā iekrātās domu ainas un ikdienas mirkļi, mēģinājumi apturēt laiku un pētījumi par savas dzimtas sieviešu izcelsmi un darbu, ģimenes svētību un ikdienas neatkārtojamību. Izstādes formāts atklāj intīmu, dziļu un tēliem piesātinātu pētošu skatījumu. Autoru izvēlētie mediji izceļ piezīmju formāta daudzveidību un aicina izpētīt klātbūtnes dažādās variācijas.

Anete Bajāre-Babčuka (1991) studējusi tēlniecību un grafiku Latvijas Mākslas akadēmijā. Anetei patīk lasīt grāmatas un tās ilustrēt. Mākslinieci iedvesmo nekārtīgas bērnistabas, nejauši kluso dabu salikumi svešās mājās un dažādas slepus novērotas situācijas. Vislielākie iedvesmas avoti ir viņas divas meitas, kuru ikdienas ainas māksliniece izbauda, notver ilustrācijās. Izstādē aplūkojami pēdējo 3 gadu laikā tapuši dienasgrāmatas formātā zīmētie darbi, kuros māksliniece mēģina apturēt laiku, notverot uz papīra dažādus ikdienas mirkļus.

Laima Daberte (1991) studējusi tēlniecību Latvijas Mākslas Akadēmijā un arhitektūru Rīgas Tehniskajā universitātē. Veido piezīmes par ikdienā novērotām situācijām un uztaustītām domu konstrukcijām. Tēlus un noskaņas tver garās pastaigās un netīši atrastās dažāda mēroga kompozīcijās. Mirkļa vizualizācija ir mānīga, piezīmēs attēlotā ainava, priekšmeti un tēli pārveido piedzīvoto realitāti, abstrakti motīvi caurvij ikdienā redzēto, un ar dažādu glezniecības paņēmienu un personīgu simbolu montāžu tiek veidota paralēla pasaule, kurā interpretētas un pētītas dažādas telpas un laika formas.

Baiba Aļļe- Šmite (1991) pirmo reizi ar glezniecību saskārusies Krimuldas Mūzikas un mākslas skolā. Studijas turpinājusi Jāņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā, kurā satikusi arī dzīves draudzenes un izstādes kolēģes. Maģistrantūras studijās Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātē, kā arī, papildinot zināšanas studējošo apmaiņā Vīnes Universitātē (Austrija), autore pētījusi vizuālo izpratni, pēc studijām strādājusi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izglītības satura veidošanā.

Ieeja izstādē iekļauta pils apmeklējuma cenā. Ieejas maksa Siguldas Jaunajā pilī ir 4,50 eiro, bet studentiem, skolēniem un pensionāriem – 2,50 eiro, apmeklētājiem arSiguldas novada ID karti – 1 eiro.

Pasākumi