×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Ceturtdiena, 13. jūnijs
Šodien sveicam: Zigfrīds, Ainārs, Uva
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Mākslas studijas “Sigulda” radošās kopas “Madaras” rokdarbnieču izstāde “Svētku galda rotas. Madarām – 20” Siguldas novada bibliotēkā

4. augusts - 07. septembris

Līdz 7. septembrim Siguldas novada bibliotēkā apskatāma tautas lietišķās mākslas studijas “Sigulda” radošās kopas “Madaras” rokdarbnieču izstāde “Svētku galda rotas. Madarām – 20”. Darbus darinājušas radošās kopas “Madaras” rokdarbnieces, kas no 2021. gada rudens kuplina tautas lietišķās mākslas studijas “Sigulda” dalībnieču rindas.

Izstādē aplūkojami dalībnieču rokdarbi, pamatā Leontīnes Bērziņas, Jadvigas Lazdānes, Laimdotas Jenertes tamborētie galdauti un galda celiņi, Skaidrītes Roštokas tamborētās galda sedziņas un aptamborētie linu dvieļi. Ekspozīcijā būs skatāmi arī spilgtākie mirkļi no “Madaru” 20 gadu darbības.

Atklāšanā dalībnieces dalīsies pieredzes un atmiņu stāstos, būs iespēja iepazīt novadnieču radītās materiālās un nemateriālās vērtības – amata prasmes, sadarbības kultūru un latviešu tradīcijas. Pasākumā piedalīsies senioru vokālais ansamblis “Saltavots” un dāmu vokālais ansamblis “Melodija”.

Pirmo reizi 15 Siguldā dzīvojošās rokdarbnieces kopā sanāca 2002. gadā un dāmu klubu “Madaras” nodibināja ar mērķi popularizēt adīšanas un tamborēšanas prasmi, celt pašapziņu, būt noderīgām sabiedrībai ar savu darbu, mazināt vientulības sajūtu un sniegt atbalstu viena otrai. Kopš tā laika jau 20 gadu garumā radošās dāmas tiekas ik nedēļu, apmainās ar rokdarbu pieredzi un prasmēm, apgūst jaunas tehnikas, rīko izglītojošus pasākumus un izstādes.

“Madaru” radošais “dzinējspēks” ir ilggadējā rokdarbu konsultāciju vadītāja Skaidrīte Roštoka – uzņēmīga, ar bagātu tamborēšanas un adīšanas pieredzi apveltīta dāma, kura vēlas iemācīt šīs prasmes arī citiem. Jau vairākus gadus rokdarbnieces nodarbojas arī ar labdarību, adot cimdus, zeķes, cepures, šalles un citas noderīgas lietas bērniem un jauniešiem ar invaliditāti, trūcīgām un daudzbērnu ģimenēm. Viņu darinātās cepurītes, cimdiņus  un zābaciņus dāvanā saņēmuši arī daudzi Siguldas jaundzimušie bērniņi.

Izstāde “Svētku galda rotas. Madarām – 20” Siguldas novada bibliotēkā aplūkojama līdz 7. septembrim.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pasākumi