×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Piektdiena, 3. februāris
Šodien sveicam: Aīda, Ida, Vida
Laika ziņas: Sigulda -3.6℃, ZA vējš 1.1 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Izglītojošs bezmaksas pasākums un diskusiju cikls “Kino dienas” Siguldā, kinoteātrī “Lora”

14. oktobris 18.00

Sadarbībā ar Labklājības ministriju un Norvēģijas vēstniecību piektdien, 14. oktobrī, plkst. 18.00 Siguldā, kinoteātrī “Lora”, norisināsies izglītojošs bezmaksas pasākums un diskusiju cikls “Kino dienas”. Pēc diskusijām tiks demonstrēta mākslas filma “Ellings”.

Pasākuma mērķis ir mazināt sabiedrībā valdošos stereotipus par cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un veicināt viņu veiksmīgāku iekļaušanos sabiedrībā.

Diskusiju cikls iekļaus vairākas izglītojošas lekcijas un mākslas filmas demonstrēšanu. Pirms filmas demonstrācijas tiks novadītas trīs lekcijas:

  • pirmo lekciju vadīs lektors Sergejs Timoņins, kas veltīs 10–15 minūtes stāstam par filmu un palīdzēs skatītājiem izprast paralēles ar filmas tēmu ar šī pasākuma galveno vēstījumu;
  • otrā lekcija ilgs aptuveni 5–10 minūtes, tā būs cilvēka ar garīga rakstura traucējumiem pieredzes stāsts par integrēšanos sabiedrībā;
  • trešā lekcija būs pavisam īss lekciju cikla noslēgums, kurā iekļauts skaidrojums par Labklājības ministrijas, Eiropas Savienības fondu un EEZ Norvēģijas grantu ieguldījumiem cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem integrācijā sabiedrībā.

Ieeja pasākumā ir bez maksas, reģistrējoties “Biļešu Serviss” vietnē.

Filmas “Ellings” sižets: Kad aiziet mūžībā māte, kas par viņu rūpējusies visus viņa 40 gadus, jūtīgais, topošais dzejnieks Ellings tiek nosūtīts dzīvot sociālās aprūpes iestādē. Tur viņš satiek labsirdīgo Šellu Bjarni, kuram ir ap 40, liels augums un apsēstība ar sievietēm, kaut gan pats ir nevainīgs. Pēc diviem gadiem vīrieši tiek brīvībā, viņiem tiek nodrošināts valsts apmaksāts dzīvoklis un stipendija ar cerību, ka viņi spēs uzsākt patstāvīgu dzīvi. Sākotnēji vienkārša darbība, kā iepirkšanās piemājas pārtikas veikalā, ir izaicinājums. Ar draudzību, kas radusies no izmisīgas atkarības, tramīgais Ellings un trakulīgais, topošais brunču mednieks Šells Bjarne atklāj, ka viņi ārpusē var ne tikai izdzīvot, bet arī izbaudīt dzīvi. Taču, pieaugot drosmei, viņi atrod dīvainus veidus, kā tikt galā ar sabiedrību un nodibināt draudzības visneticamākajās vietās.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pasākumi