×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Svētdiena, 23. jūnijs
Šodien sveicam: Līga
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Grāmatu sērijas “Bikibuks” oriģinālilustrāciju izstāde “BikiMETRS” kultūras centrā “Siguldas devons”

11. februāris - 26. marts

“Bikibuks” ir unikāla grāmatu sērija ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē, un šī ir pavisam īpaša izstāde, kur apskatāmi visi 101 “Bikibuki”, to oriģinālilustrācijas un artefakti, kas iedvesmojuši grāmatu ilustratorus. Izstādē īpaši gaidāmi mazākie, jo izstādes galdi ir speciāli radīti zemāki, lai būtu ērti apskatāmi mazākiem.

“Bikibuks” ir arī pirmā grāmata, kuru no 2023. gada Siguldas novada pašvaldība sadarbībā ar kultūras centru “Siguldas devons” un Siguldas novada bibliotēkām dāvina jaundzimušajiem Siguldas novadā, lai katram mazajam novada iedzīvotājam būtu sava pirmā grāmata. Grāmatu sērijas “Bikibuks” oriģinālilustrāciju izstāde “BikiMETRS” kultūras centrā “Siguldas devons” apskatāma līdz 26. martam.

“Bikibuks” “piedzima” 2012. gadā izdevniecībā “Liels un mazs”. Viņa mamma – idejas autore, māksliniece Rūta Briede kopā ar dzejas izlases sastādītāju Inesi Zanderi deva viņam vārdu, bet grāmatu dizainers Artis Briedis, veidojot sērijas logo, radīja īsto izskatu. “Bikibuks” ir mazs ragainis, kas līdzinās atvērtai grāmatiņai. Atrast šo vārdu palīdzēja Jāņa Baltvilka dzejolis “Biki-buki”, kas kļuva par pašu pirmo sērijas izdevumu. Jaunradītais vārds kļuva arī par sugas vārdu latviešu valodā – par “Bikibuku” tiek dēvēta katra mazā kabatas formāta grāmatiņa.

Piecu gadu laikā, kamēr tapa šī sērija, ir notikušas vairākas “Bikibuka” oriģinālilustrāciju izstādes, tomēr visam sērijas grāmatu kopumam veltītā plašā izstāde pirmoreiz bija apskatāma Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, un Sigulda ir pirmā vieta, kur izstādi apskatīt ārpus Rīgas. Tā adresēta visiem mākslas un grāmatniecības interesentiem, bet īpaši – ģimenēm ar bērniem, skolēnu un pirmsskolas mācību iestāžu grupām.

“BikiMETRS” ir izstādes scenogrāfu Dinas Suhanovas un Reiņa Suhanova ideja – viņi ieraudzījuši Bikibuku kā laika un mākslas notikumu “metramēru”, kur katrai grāmatiņai atbilst viena iedaļa.

Izstādē apskatāmie oriģināldarbi dod iespēju samērot tos ar iespaidu, ko rada grāmata. Taču izstāde “BikiMETRS” piedāvā dzīvot līdzi arī “Bikibuku” tapšanas procesam – izstāde līdzinās lappusēm no “Bikibuka” dienasgrāmatas: tajā var uzzināt dažādus “bikifaktus”, pētīt skices un fotogrāfijas, lasīt fragmentus no darba sarakstes, mākslinieku komentārus, pētīt izmantotās tehnikas, iepazīt darbu prototipus – cilvēkus un lietas –, ar kvadrātkodu (QR kodu) palīdzību savā telefonā klausīties dziesmas, kurās skan “Bikibukā” publicēto dzejoļu teksti. Bet, ja esi mazs un lokans skatītājs, dažās ilustrācijās varēsi ielīst un iejusties no iekšpuses!

Izstāde bez maksas apskatāma kultūras centra “Siguldas devons” darba laikā līdz 26. martam.

Izstādes atbalstītāji: VKKF, Rīgas dome, A/S “Latvijas Finieris”. Informatīvais atbalsts: žurnāls “IR”.

Pasākumi