×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Svētdiena, 23. jūnijs
Šodien sveicam: Līga
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Izstādes "Kursabiedri" atklāšana Mālpils Kultūras centrā

5. marts 16.00

Mālpils Kultūras centra izstāžu zālē svētdien, 5. martā plkst. 16.00 notiks izstādes “Kursabiedri” atklāšana un tikšanās ar māksliniecēm – Lolitu Katkovsku un Aivu Bumburi. Vienlaicīgi būs iespējas gūt ieskatu ādas apstrādes meistarklasē.

Izstādes autores ir Latvijas Mākslinieku Savienības biedres Lolita no 1990. gada, Aiva no 1991. gada. Mākslinieces regulāri piedalās ādas dizaina izstādēs Latvijā un ārpus tās robežām. Lolita un  Aiva ir grāmatsējumu un ādas dizaina asociācijas dibinātājas un dalībnieces no 2004. gada. Pārsvarā tie ir “vienas grāmatas” projekti – Knuts Skujenieks “Poga”, ORLAN, M. Grasmane “Latvieša cimdi” un citi orģinālsējumi dažādu autoru interpretācijā.

Interesanta un patstāvīga sadarbība izveidojusies ar igauņu kolēģiem grāmatsējumu projekta “Scripta manent” ietvaros.

Kopīgi veidotā izstāde ir atskats uz radošo darbību pēdējo gadu laikā. Aivas orģinālsējumos pārstāvēts plašs grāmatsējumu spektrs – sākot no klasiskā līmes sējuma līdz pat eksperimentiem ar dažādiem bezlīmes sējumiem, kuros ir pielietoti dažādi, šķietami nesavienojami materiāli.

Lolitai patīk eksperimentēt ar dizaina priekšmetu formu, veidojot unikālu modes aksesuāra dizainu – somas lielas, somas mazas, somas kā objekti. Pielieto dabīgu ādas materiālu. Liels uzsvars tiek likts uz jau rūpnieciski izgatavotu alternatīvu materiālu pielietojumu modes aksesuāru izveidē. Lolitas Katkovskas kolekcija “re!SOMA” 2013. gadā “Gada balva dizainā” ieguva Latvijas Dizainera savienības atzinību Latvijas Dizainera savienības profesionālā konkursa nominācijā “Par zaļo domāšanu modes aksesuāru dizainā”. Lolita Katkovska un Aiva Bumbure tic un uztur grāmatsiešanas tradīcīju prasmes, cerot, ka rokās turēt un lasīt orģinālsējuma grāmatu ir un būs mūsdienīgi.

Ieeja pasākumā bez maksas.

 

Pasākumi