×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Svētdiena, 23. jūnijs
Šodien sveicam: Līga
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

“Grafikas vasaras skolas 2022” dalībnieku darbu izstāde Siguldas novada bibliotēkā

2. marts - 31. marts

Siguldas novada bibliotēkā skatāma “Grafikas vasaras skola 2022” dalībnieku kopizstāde. Iedvesmu saviem darbiem jaunie mākslinieki guvuši Siguldas ainavās un kultūrvēsturiskajos objektos. Izstāde būs pieejama līdz 31. martam.

Siguldietes Patricijas Brektes-Pannetjē mākslas studija “Art Studio Peahen” jau trešo gadu aicināja Siguldas un tās apkārtnes jauniešus piedalīties “Grafikas vasaras skolā”. Notikums ir kļuvis par tradīciju un gaidītu notikumu vasarā. Tas nodrošina radošas iniciatīvas un pašizpausmes veicināšanu jauniešu vidū, alternatīvu brīvā laika pavadīšanas veidu, popularizē izglītību. Nodarbības vada profesionāli grafikas pasniedzēji, tiek pārstāvētas dažādas tehnikas un notiek inovatīvas radošās darbnīcas ar vieslektoriem.

Ar Siguldas novada pašvaldības kultūras projektu konkursa atbalstu “Grafikas vasaras skolā” tika uzaicināti izcili mākslinieki un MIKC “Nacionālā Mākslu vidusskolas” Jaņa Rozentāla mākslas skolas pedagogi – Raitis Hrolovičs ar tehniku kartongriezums, Ināra Garklāva ar tehniku sausā adata un Kristīne Belte – ar eksperimentālo monotipijas tehniku un linogriezumu. Eksperimentālās monotipijas tehnikā drukāti tika krāsainie foni, par pamatni izmantojot kartonu ar apvilktu foliju. Fons radīja vidi, kur, izmantojot grafikas presi, tālāk tika novilkti dažādi Siguldas objektu silueti. Skatītājs jauniešu grafikas darbos pamanīs gan bobsleja un kamaniņu trasi “Sigulda”, gan Siguldas Jaunās pils torni un vārtus, gan stacijas ēku, gan arī iemīļoto Siguldas vagoniņu. Izstādē apskatāmi Emīla Vanaga, Kristiānas Eglītes, Elmas Kalhojas, Sofijas Gaides, Paulas Gavares, Annas Leilandes, Noras Jansones, Dārtas Egles, Madaras Rumbass, Patrīcijas Žaimundes, Rūtas Kaukules un Esteres Adienes darbi dažādās tehnikās. No 25. līdz 29. jūlijam piecās radošās, eksperimentiem piepildītās dienās jaunieši kopā ar profesionāliem pasniedzējiem iepazina dažādus grafikas procesus, tehnikas, vēsturi un tehnoloģiju, kā arī apguva, kā noformēt un ierāmēt savus darbus.

“Grafikas vasaras skolas” mērķis ir caur praktisku darbu un radošiem eksperimentiem paplašināt izpratni par grafiku un amatniecību, popularizēt to. “Grafikas vasaras skolas” mērķauditorija ir jaunieši no 12 līdz 18 gadu vecumam. “Grafikas vasaras skolas” nodarbībās piedalījās 12 dalībnieki. Projekta mērķis ir jauniešu kvalitatīva kultūrizglītība vasaras periodā un radoša darbošanās, izzināšana, sadarbošanās ar uzaicinātajiem grafikas jomas speciālistiem. Projekta “Grafikas vasaras skola” īstenošanas vieta ir Sigulda, mākslinieces Patricijas Brektes-Pannetjē mākslas studija “Art Studio Peahen”. Ar mākslu skolas “Baltais flīģelis” atbalstu tika nodrošināta lietošanā mazā grafikas prese. Telpu nodrošinājumu un organizatoriskos darbus uzņēmās biedrība “Peahen”.

“Grafikas vasaras skolai 2022” bija aicināti piedalīties interesenti, kuri mācās vai ir noslēguši studijas kādā no mākslas skolām vai vecāko klašu studenti, īpaši Siguldas novada mākslu skolu skolēni vai absolventi, kā arī vietējie Siguldas jaunieši, kuri ir ieinteresēti apgūt, ko jaunu un izzināt  grafikas procesu, vēsturi, tehnoloģijas, kultūru un eksperimentēt rados savus darbu dažādās tehnikās. Tādējādi veicinot vietējo jauniešu, sabiedrības iesaistīšanu lokālajās iniciatīvās Siguldas novada identitātes un piederības stiprināšanai.

Pasākumi