×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Svētdiena, 23. jūnijs
Šodien sveicam: Līga
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Mākslinieka Nikolaja Lindes gleznu izstāde “Uz zaļās vārnas spārna” Siguldas Jaunās pils salonā

3. marts - 16. aprīlis

Siguldas Jaunās pils salonā aplūkojama mākslinieka Nikolaja Lindes gleznu izstāde “Uz zaļās vārnas spārna”. Izstādē būs apskatāma daļa no mākslinieka darbiem, kas atrodas Turaidas muzejrezervāta krājuma mākslas kolekcijā. Siguldas dabas ainavu krāšņums un strāvojums, kas tuvs ikvienam, kurš pastaigājies Gaujas upes takās, saglabājies kā mākslinieka vēstījums par savu dzimto novadu.

Nikolajs Linde (1904–1980) dzimis Rīgas apriņķa Siguldas pagastā 1904. gada 21. augustā. Jaunības gados Nikolajs Linde mācījies Rīgas Tautas augstskolā un Romana Sutas studijā (1930–1936), kurš pats aktīvi darbojās mākslinieku biedrības “Zaļā vārna”. Tā bija viena no Latvijas pirmās brīvvalsts laika mākslinieku grupām, kas tika dibināta 1925. gadā un pastāvēja līdz 1939. gadam, kurā savu ieguldījumu devis arī N. Linde. Mākslinieku biedrībai “Zaļā vārna” bija raksturīga dažādu kultūras nozaru tuvināšanas tendence. Šajā biedrībā bija apvienojušies jauni un neatzīti mākslinieki, mūziķi, aktieri un literāti, kuri darbojās sekcijās.

N. Linde savu radošo uzplaukumu sasniedzis padomju gados, aktīvi piedalījies Siguldas un republikas mākslas norisēs. Viņa darbos galvenokārt vērojams reālistisks skatījums ar gleznieciski dinamisku izpildījumu, tā atklājot raksturīgo Gaujas senielejas panorāmu un Siguldas dabas krāšņumu tās dažādajās noskaņās. Viņa ainavas ir saules gaismas piepildītas un zemes spēka pilnas. Klusās dabas piesaista ar krāsu un formas harmoniju.

Izstāde Siguldas Jaunās pils salonā apskatāma līdz 16. aprīlim Siguldas Jaunās pils darba laikā.

Ieeja izstādes atklāšanas pasākumā ir bez maksas, citā laikā – izstādes apmeklējums iekļauts Siguldas Jaunās pils apmeklējuma cenā. Ieejas maksa Siguldas Jaunajā pilī ir 4,50 eiro, studentiem, skolēniem un pensionāriem – 2,50 eiro, bet apmeklētājiem arSiguldas novada ID karti – 1 eiro.

Pasākumi