Pasākumi
Līdz 9. jūnijam Mālpils Kultūras centra Izstāžu zālē būs skatāma Latvijā pazīstamas un iemīļotas tekstilmākslinieces Dzintras Vilks darbu izstāde “Mani četri gadalaiki”.
Dabas ritumi un ritmi dabā vienmēr bijuši Dzintras Vilks darbu galvenie iedvesmas avoti. Gadskārtu mijas gan ar dabā esošo lokālo krāsu paleti, gan ar māksliniecei raksturīgajiem smalki niansētajiem krāsu toņiem un pustoņiem, gan faktūru dažādību, kuras veidotas uz gludas, vienkārtnī austas pamatnes, kas ļauj sevi papildināt ar gludu, klājošu izšuvumu. Tas paver neierobežotas iespējas faktūru veidošanai un formu stilizācijai, izmantojot un izceļot materiālu dabiskās īpašības, jo tie tāpat ir no dabas nākuši – vilna, pluču dzija, lins, zīds un klūgas. Miers, harmonija un līdzsvars ir sajūtas, ko izraisa Dzintras Vilks darbi. Tie aicina paskatīties, ieskatīties, ieklausīties, iedziļināties dabā un atcerēties, paturēt sevī to mirkļa tvērumu, kas redzami šajos darbos.
Vairāki no izstādē redzamajiem darbiem kā “Ligzdošanas laiks” no cikla “Pavasaris” un “Sveiciens zaļajiem pirkstiņiem!” tapuši tieši šai izstādei.
“Daļa cilvēku tiek dēvēti par pasaules lāpītājiem. Mani darba rīki ir adata un diegs, tātad esmu lāpītāja! Ne jau visas pasaules. Savējās. Jau daudzus gadus mācos no putniem, zvēriem, no zāles, jūras, vējiem, no līdzcilvēkiem,” skaidro Dzintra Vilks par sevi un savu darbu.
Mākslas izglītību Dzintra Vilks ieguvusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā (1969–1972) un Latvijas Mākslas akadēmijas tekstilmākslas nodaļā (1973–1978). Par saviem iedvesmotājiem un galvenajiem skolotājiem viņa uzskata Rūdolfu Heimrātu un Edīti Pauls-Vīgneri. Dzintras Vilks darbi skatāmi gan privātās, gan Latvijas muzeju kolekcijās – Latvijas Nacionālā mākslas muzejā, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, gan daudzos muzejos visā pasaulē – ASV, Austrālijā, Dānijā, Itālijā, Honkongā, Kanādā, Krievijā, Ķīnā, Meksikā, Norvēģijā, Polijā, Somijā, Vācijā, Spānijā un citur.