×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Trešdiena, 27. septembris
Šodien sveicam: Ādolfs, Ilgonis
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Vasaras sezonas atklāšana Turaidas muzejrezervātā

1. maijs 12.00

Kā katru gadu 1. maijā Turaidas muzejrezervātā sākas vasaras sezona, kad apmeklētājiem tiek piedāvāts plašs daudzveidīgu ekspozīciju klāsts telpās un brīvdabā – Tautasdziesmu parkā, Turaidas mūra pilī, Turaidas baznīcā, muižas saimnieciskā centra ēkās, tai skaitā klaušinieku mājā un muižas pārvaldnieka vecajā dzīvojamajā mājā.

Šogad 1. maijā Turaidas muzejrezervāts piedāvā apmeklētājiem iespēju piedalīties vairākās tematiskajās ekskursijās un iepazīt Turaidas muzejrezervātu kopā ar muzeja speciālistiem:

  • plkst. 12.00 – Pa Gaujas lībiešu pēdām. Ekskursija ekspozīcijā “Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē” un Lībiešu takā. Kopā ar vēsturnieci Ligitu Beitiņu;
  • plkst. 13.00 – Ko vēsta Turaidas Baznīckalns? Leģenda par Turaidas Rozi, senā koka baznīca un baznīcas ekspozīciju stāsti kopā ar vēsturnieci Aneti Jeņču;
  • plkst. 13.30 – Septiņu istabu stāsti. Ar Turaidas muižas pārvaldnieka vecās dzīvojamās mājas stāstiem iepazīstinās Pētniecības un ekspozīciju nodaļas vadītāja Jolanta Dukaļska;
  • plkst. 14.00 – Pastaiga ar uzdevumiem ģimenēm ar bērniem Mežaparka dabas takās kopā ar muzejpedagoģi Iju Kivlinu;
  • plkst. 14.00 – Ieskats ekspozīcijā “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis” kopā ar ekspozīcijas satura autoru Edgaru Ceski.

Dalība ekskursijā par Turaidas muzejrezervāta ieejas biļeti. Ekskursijas sāksies noteiktajos laikos pie Apmeklētāju centra.

Turaidas baznīcā apskatāma jauna izstāde “Baznīcas liturģiskais gads dziesmu grāmatās un apsveikuma kartītēs”.

Plkst. 10.00–17.00 atvērta izstāde “Otrreiz piedzimušie. Turaidas muzejrezervāta krājuma priekšmetu restaurācija un konservācija. 1982.–2023. gads”. Muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamajā mājā.

Visas dienas garumā apmeklētājiem pieejamas arī brīvdabas izstādes “Tautasdziesma Dainu kalnā” un “Acīs krītoši burti. Veltījums dzejniekam, Turaidas muižas rakstvedim Pērsietim”.

Tā kā diena Turaidā solās būt spraiga un gara, noderēs līdzi paņemtās sviestmaizes vai kafejnīcas “Ceļinieka restorāns – Tūrists” piedāvātās garšīgās pankūkas, zupa, kūkas un kafija.

Turaidas muzejrezervāts atvērts no plkst. 9.00 līdz 20.00, ekspozīcijas telpās no plkst. 10.00 līdz 18.00.

Satiekamies Turaidas muzejrezervātā! Ieeja ar Turaidas muzejrezervāta ieejas biļetēm.

Tālrunis informācijai: 29384512.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pasākumi