×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Piektdiena, 19. aprīlis
Šodien sveicam: Vēsma, Fanija
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Slavenā dzēriena “Allažu ķimelis” mobilās ekspozīcijas “Allaž laipni Allažos” atklāšana Allažu Tautas namā

17. februāris 14.00

Atzīmējot slavenā dzēriena “Allažu ķimelis” 200 gadu bagāto vēsturi, Siguldas novada Kultūras centrs kopā ar Allažu Tautas namu aicina uz mobilās ekspozīcijas “Allaž laipni Allažos” atklāšanu 17. februārī plkst. 14.00 Allažu Tautas namā.

Pasaulē plaši pazīstamā ķimeņu liķiera ceļš aizsācies Allažu muižā, kur to Vilhelms fon Blankenhagens sākotnēji ražoja pašu lietošanai, taču jau 1823. gadā, kad izveidoja spirta brūzi, gatavoja lielākos apmēros. Ar laiku dzēriens ieguva plašu atzinību un, pateicoties Ludvigam Mencendorfam, tika izplatīts Lielbritānijā un citās Eiropas valstīs. “Allažu ķimeļa” augstā kvalitāte dzērienam nesusi godalgotus panākumus starptautiskās izstādēs. Vīnē ķimeņu dzēriens ieguvis zelta medaļu, kas rotā pudeles oriģinālo etiķeti.

Unikālā ekspozīcija stāsta par Allažu muižas likteni, kādreizējo spirta brūzi, muižas īpašniekiem un ķimeņu liķiera receptes turētājiem fon Blankenhageniem un, protams, par pašu “Allažu ķimeli” – tā izplatību un daudzveidību pasaulē.

Ekspozīcijas izveidē sadarbojāmies ar scenogrāfu, mākslinieku Reini Suhanovu. Ekspozīcijas saturs veidots, izmantojot kultūrvides pētnieces Dainuvītes Bērziņas pētījumu, Siguldas novada Allažu pagasta bibliotēkas materiālus, dzērienu darītavas “Zilver” informāciju, Herberta fon Blankenhagena grāmatu “Pasaules vēstures malā. Atmiņas no vecās Vidzemes 1913–1923” (Am Rande der Weltgeschichte. Erinnerungen aus Alt-Livland 1913–1923). Tulkojusi Indra Čekstere, latviski izdota – 2018. gadā.

Ekspozīcijas telpiskais izvietojums un tematisko plakņu savstarpējā saspēle ir nozīmīgs Reiņa Suhanova devums, kas izstādē ļauj gan izzināt, gan attīstīt paralēlus stāstus. “Allažu ķimeļa” vēstures ceļu un receptes noslēpums vēl šodien nav līdz galam atklāts, tāpēc ikvienam apmeklētājam ir iespēja kļūt par daļu no atvērtā formāta ekspozīcijas, to papildinot ar informatīviem materiāliem, fotogrāfijām, kādu “Allažu ķimeļa” pudeli, etiķeti vai ko citu. 

Ekspozīciju iespējams apmeklēt gan individuāli, gan grupās otrdienās, trešdienās un ceturtdienās no plkst. 10.00 līdz 17.00 vai citā laikā, iepriekš piesakoties, rakstot uz e-pasta adresi kimelis@sigulda.lv vai zvanot Allažu Tautas nama vadītājam (tālruņa numurs 26556207). 

Projekts “Allaž laipni Allažos”, Nr. 23-04-AL32-A019.2202-000005, tapis ar Zemkopības ministrijas un Lauku atbalsta dienesta atbalstu.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Pasākumi