×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Piektdiena, 14. jūnijs
Šodien sveicam: Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Pasākumi

Vasaras sezonas atklāšanas aktivitātes Turaidas muzejrezervātā

1. maijs 13.00

Katru gadu 1. maijs Turaidas muzejrezervātā iezīmē vasaras sezonas sākumu. Ar šo dienu muzejrezervāta teritorija, brīvdabas ekspozīcijas un Turaidas pils Galvenais tornis apmeklētājiem atvērti no plkst. 9.00 līdz 20.00. Visas ekspozīcijas telpas – Turaidas pilī, Dārznieka mājā, baznīcā un muižas saimnieciskās apbūves centrā atvērtas no plkst. 10.00 līdz 18.00.

Trešdien, 1. maijā apmeklētājus sagaida īpaša programma:

Plkst. 13.00 muzejrezervāta administrācijas ēkā notiks izstādes “Dieva dārza mistērijas” atklāšana. Turaidas muzejrezervāta ilggadējais sadarbības partneris Elmārs Gaigalnieks sapulcinājis domubiedru, mākslinieku grupu, kas savu apvienību nodēvējuši par “Turaidas mākslinieku savienību”, tie ir, Dace Saulīte, Daiga Kļaviņa, Daina Klints, Dzintra Ozolniece, Elīna Tolpežņikova, Elmārs Gaigalnieks, Jānis Purcens, Līga Skadiņa-Spila, Modris Balodis, Nauris Dainis. Radīšanas prieks izstaro no šīs neformālās grupas dalībnieku darbiem un vienojas kopējā vēstījumā, kas ieved skatītāju jaunā pasaulē un vedina iztēles tālēs. Izstāde būs skatāma līdz 16. jūnijam.

Plkst. 15.00 visiem interesentiem būs iespēja tikties ar biškopības kooperatīvās sabiedrības “Siguldas medus” pārstāvjiem. Šajā gadā Turaidas muzejrezervāta teritorijā atradīsies vairāki bišu stropi, kuros mitināsies bišu saimes. Paralēli kvalitatīvu biškopības produktu radīšanai, kooperatīva pārstāvji aktīvi nodarbojas ar sabiedrības izglītošanu, kas saistīta ar bitēm, medu un tā produktiem, apputeksnētājiem, nektāraugiem, dabīgo pļavu utml. Gan sezonas atklāšanas dienā, gan visas sezonas garumā būs iespējamas tikšanās, sarunas, domu apmaiņas ar profesionāliem biteniekiem. Varēs noskaidrot to, ko darīt, ja savā ceļā satiec biti, kā nodrošināt augstu kvalitāti biškopības produktiem un daudzus citus jautājumus, kas saistīti ar biškopības nozares attīstības veicināšanu un medus tūrismu. Neizpaliks arī dažādu medu degustācija.

Visas dienas garumā apmeklētāji aicināti uz jauno izstādi “Melni balts laiks”, kas vēsta par Turaidas, Krimuldas un Lēdurgas draudzēm padomju okupācijas laikā. Izstāde apskatāma Turaidas baznīcā līdz 30. oktobrim.

Ģimenēm ar bērniem Turaidas pils ekspozīcijās izveidoti vairāki interaktīvi stendi un izziņas vietas, kurās bērnus sagaidīs un rosinās darboties Turaidas pils Dāvids. Pirmo reizi plašākai sabiedrībai iepazīšanās ar Dāvidu notika ar grāmatiņas “Turaidas pils Dāvida stāstu un spēļu grāmata” palīdzību. Šogad Dāvids satiks bērnus pils Rietumu korpusā, kur būs iespējams izpētīt senus traukus, noskaidrot, kas ir krusta kari vai izsekot Dāvida piedzīvojumiem zviedru laikos.

Aktuālā informācija un ieejas maksa apskatāma Turaidas muzejrezervāta tīmekļa vietnē.

Pasākumi